Medyakuşum Köşe Yazıları
Yeni Yılınız Kutlu Olsun Medyakuşum
Kimileri yılbaşı, kimileri yeni yıl diyor. Anlamadık ki aradaki farkın nedir? Kimileri şöyle diyor. Ben yılbaşı, yeni yıl ve Noel kutlamıyorum. Kutlamıyorum diye söyleyenlerin bazıları eğlence mekânlarında eğlenirken, yılbaşı bileti alır..
2018 Yılı Asgari Ücret Görüşmeleri
2018 yılı asgari ücret belirlenecek. Aralık ayı içinde işçi, işveren ve hükümet arasında yapılacak olan görüşme sonrası asgari ücretin net fiyatı Asgari Ücret Tespit komisyonunun kararı sonrası açıklanacak. Asgari ücret konusu hakkında m..
Ne Olacak Bu Eğitimin Ve Öğrencilerin Hali
Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın 15 Eylül Cuma günü televizyon kanalında yaptığı açıklamada TEOG sınavı kalkacak demesinin ardından, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz çalışmalara başladı ve 19 Eylül Salı günü yaptığı açıklamada TEOG artı..
Darbe Girişimin Psikolojik Etkileri
15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından FETÖ psikolojik güçleriyle vatandaşların üstünde etkisini sürdürmek istiyor. Devletin kurumlarında ilk amaç; yönetimi ele geçirmek ve istedikleri gibi yönetmek ve daha sonra vatandaşı ikna etmek. Darb..
Kurban Bayramınız Mübarek Olsun Medyakuşum
İslam âlemi; kulların Allah’a ibadet etmeyi ve herkese yardım etmeyi emretmektedir. 31 Ağustos Perşembe günü arife günü… Mübarek Türk ve İslam âlemi Kurban Bayramını 1 Eylül Cuma günü idrak etmenin mutluluğunu yaşayacak. Unutmayalım ki, ..
Gazetecilik Mesleğinin İlkeleri
Gazetecilik mesleği emekliye ayrılmış, ek gelir amaçlı yapılan bir meslek değildir. Gazetecilik mesleğinde; Kulaktan dolma bilgilerle haber yapılmaz. Oturduğu yerden, arkadaştan, kahvehaneden dolma bilgilerle haber yapmak doğru değild..
Komşuluk İlişkileri
Komşuluk hakkında birçok atasözü vardır. Bunlardan bazıları da ev alma komşu al, komşu komşunun külüne muhtaçtır. Çevrenize baktığınızda sizlere ailenizden sonra en yakın kişiler komşularınızdır. İnsanlar bir toplum içerisinde yaşar. Böylec..
Suriyelilerin Kaderi Ne Olacak
Türkiye’de 3 milyonun üzerinde Suriyeli sığınmacı bulunuyor. Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde meydana gelen olayda 9 aylık hamile kadın kaçırılarak ormanlık alana götürüldü. Tecavüz edildi ve başı ezilerek yanında bulunan 10 aylık çocuğu ile ..
Medyakuşum Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
27 Mayıs Cumartesi başlayan on bir ayın Sultanı Ramazan 24 Haziran Cumartesi günü bitiyor. 25 Haziran Pazar günü Ramazan Bayramının birinci günüdür. 24 Haziran Cumartesi günü arife günüdür. Arife günü artık bayram alışverişlerinin sona erdi..
Uyuşturucu Genç Hayatları Yok Ediyor
Aileler çocuklarının uyuşturucu kullanıp-kullanmamaları en büyük endişelerinden biri haline geldi. Birçok aile uyuşturucu hakkında bilgileri olmayabilir. Gelenek-göreneklerine göre büyümüş aileler ve çocukları büyük şehirlere geldiğinde uyu..
Ramazan Ayında Gösteriş Yapmayın
Onbir ayın sultanı Şehr-i Ramazanın 6.’ıncı günündeyiz. İnsanlar oruç tutuyor, iftar yapıyor, sahur yapıyor ve teravih namazlarını kılıyor. İnsanlar bir ay da olsa sağlıkları için midelerini dinlendiriyor ve düzenli olarak ibadetlerini yapı..
Hasret Sona Erdi Erdoğan Partisinin Başına Geçti
Ak Parti kongresi 21 Mayıs Pazar günü Ankara Arena’da gerçekleşti. 16 Nisan’da yapılan referandumda vatandaş kararını vermişti. 21 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilen kongre ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan partisinin başına geç..
Diplomalı İşsizler Hayat Üniversitesi
Son yıllara bakıldığında işsizlik oranı arttı. En önemlisi de genç işsizliğin ve tarım dışı işsizliğin artmasıydı. Peki, ne oluyor? Genç işsiz ve tarım dışı işsizlik oranı neden yüksek? Öğrencilere bakıyoruz. İlköğretim, ortaokul, lise, ..
İşsizliğe Kesin Çözüm Çanakkale Ankara Yolları
Sevgili okuyucularım. Sizlere iş başvurusu nasıl yapılır? Nasıl sonuç alınır? Bunları gerçek bir olaydan esinlenerek ancak isim vermeden sizlerle paylaşıyorum. İşsizlik oranları açıklandı. Şimdi sizlere rakamsal oranları vererek canınızı sı..
Bugün 23 Nisan Neşe Doluyor İnsan
Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıl dönümünü) Biga’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Okullar, sivil toplum kuruluşları, özel ve resmi kurumlar tarafından çocuklar..
Referandumun Matematiksel Boyutu
Aylardır tartışılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Yeni Anayasa çalışmaları mecliste kabul edilmişti. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım bu kararı meclis olarak verdik ama son sözü vatandaş verir dedi. ..
Televizyon Dizileri Gerçeği Yansıtmıyor
Eski Yeşilçam filmlerinin seyredilmesinin sebebi nedir? Hiç düşündünüz mü? Yeşilçam filmleri seyrediliyor. Yazıldığı ve çekildiği dönemi anlatıyor. Ayrıca film çekiminde sosyolojik gözlem (toplum ve insanın etkileşimi) çok önemlidir. Fil..
Yeni Girişimciler İşsizlik Sorununu Çözecek
Türkiye’de ekonomik sorunlar arasında işsizlik geliyor. İşsizlik sadece Türkiye için değil, tüm dünyada ekonomik sorunlar arasında yer alıyor. İşsizliğin anlamını sadece ekonomik sorun alarak ele almayalım. Bir bakmışsınız işsizlik yüzün..
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum