Güncel Haberler
AFAD Uyardı
Bölgemizde Cumartesi (13.01.2018) günü aralıklı olarak sağanak yağış beklenmekte olup, Cumartesi akşam saatlerinden Salı (16.01.2018) gününe kadar havanın soğuyarak, sıcaklıklarda 5 ila 9 derece civarında düşüş görüleceği ve rüzgarın kuzeyd..
Biga Belediye Başkanı İsmail Işık Gazetecilerin Gününü Kutladı
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Bigalı basın mensupları, Biga Belediye Başkanı tarafından Şehir Parkında düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık Bigalı basın mensuplarının Çalışan Gazeteciler Günü..
Biga Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Ünal Mazbatasını Aldı
Biga Kahveciler Esnaf Odası seçimleri 6 Ocak Cumartesi yapılmıştı. Ahmet Ünal ve ekibi 253 oy alarak tekrar başkan seçildi. Ahmet Ünal ve ekibi mazbatasına alarak göreve başladılar. 9 Ocak Salı günü yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Gör..
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesaj
Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB AB Uyum Komitesi Üyesi Şadan Doğan, yayınladığı mesajla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Doğan açıklamasında, doğru, tarafsız, özgür ve güvenilir bir basının, ülke ve toplum gelişimin..
Tescilsiz Plakasız Motosikletler Toplanıyor
8 Ocak Pazartesi günü Biga ilçe merkezinde İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından plakasız tescilsiz ve modifiye edilmiş motosikletleri karşı yapılan uygulamada, 25 motosiklet alınarak yediemin otoparkına çekildi.  İlçe Kaymakamlığından yapıl..
Biga Dernekler Platformu 1.’inci Yılını Kutladı
Biga Dernekler Platformu 1. Yılını kutladığı toplantısında tek amacın Biga’ya yapılacak yararlı işleri konuştu. Biga Dernekler Platformunun kuruluşunun 1. Yıldönümü nedeniyle pasta kesildi. Biga Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesi, Big..
Sait Tanur Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasına Aday
Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası seçimleri 14 Ocak Pazar günü yapılacak. Sait Tanur yapılacak olan Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığına aday olduğunu 7 Ocak Pazar günü açıkladı. Sait Tanur yaptığı açıklamada;..
İbrahim Mutur Yeniden Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Oldu
Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi 7 Ocak Pazar günü saat 10:00’da Köşkübağ Düğün Salonunda yapıldı. Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde üç aday yarıştı. İbrahim Mutur yeniden Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odasının başkan seçildi. Bi..
Biga’da Elektrik Kesintisi
Biga’da 7 Ocak Pazar günü saat UEDAŞ bakım çalışması yapacak. Saat 10:00-12:00 saatleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak. Elektrik verilmeyecek adresler; Şirintepe Mahallesinin üst bölümleri, İdriskoru köyü, Adliye, Doğtaş, F.Duma..
Ahmet Ünal Yeniden Biga Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Oldu
Biga Kahveciler Esnaf Odası seçimi 6 Aralık Cumartesi günü saat 10:00’da Biga Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda yapıldı. Kahveciler Esnaf Odası seçimlerinde 3 adayın yarıştığı seçimde, Ahmet Ünal tekrar Kahveciler Esnaf Odası Başk..
Biga’da Motosiklet Kazası 1 Ölü
Biga'da sabah saatlerinde arıza yaparak emniyet şeridine park eden vince arkadan çarpan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti. Bandırma Çanakkale karayolunda 17 EN 185 plakalı vinç arıza yapınca emniyet şeridine park etti. Önündeki vinci..
Çanakkale SGK Müdüründen Taşeron İşçi Açıklaması
Çanakkale SGK Müdürü Basri Tümsek, taşeron işçilerin kadroya alımı hakkında açıklama yaptı. Basri Tümsek’in açıklaması şöyle; Bildiğiniz üzere, Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alımı Sözleşmeleri kapsamında yükleniciler tarafından..
Ege Denizindeki Depremler Korkuttu
Ege Denizi’nde yeni yılın ilk günlerinde başlayan deprem hareketliliği aralıksız sürüyor. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre, 2 Ocak’tan itibaren Ege Denizi’nde meydana gelen ve büyü..
Çanakkale Barosunda Ruhsat Töreni Heyecanı
 Nazmi Kıvanç Gül veSeranad Irmak, düzenlenen törenle yemin ederek Avukatlığa başladılar. Tören, Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve misafirlerin katılımıyla gerçekleşti. Nazmi Kıvanç Gül veSeranad Irmak’ın Avukatlı..
Biga’da Mekke’nin Fethi Kudüs Gecesi Düzenlendi
Anadolu Gençlik Biga Temsilciliği tarafından 31 Aralık Pazar akşamı Mekke’nin Fethi Kudüs Gecesi Köşklübağ Düğün Salonunda yapıldı. Anadolu Gençlik Biga Temsilciliği tarafından düzenlenen Fetih Gecesinde konuşmacı olarak Marmara Üniversi..
Biga’da Mekke’nin Fethi Kudüs Gecesi Yapılacak
31 Aralık akşamı saat 20:00’de Anadolu Gençlik Derneği Biga Temsilciliği tarafından Köşklübağ Düğün Salonu'nda düzenlenecek Mekke’nin Fethi ve Kudüs Gecesi  yapılacak. Anadolu Gençlik Derneği Biga Temsilciliği : "Miladi takvimle 2017 yıl..
Biga Engelliler Derneğinden Ziyaret
Biga Engelliler Derneği yönetimi 28 Aralık 2017 Perşembe günü Prof.Dr.Bünyamin BACAK’ı ziyaret ettiler. Ziyarette Engelliler Derneği Başkanı Havva BACAK ile dernek yöneticisi İbrahim SARISOY ve araştırmacı yazar Engin GÜRSU’da yer aldılar, ..
Biga Hava Durumu Yağmur Geliyor
Biga’da Perşembe gecesinden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Sıcaklıklar 5 ile 8 derece düşecek. Biga’da hafta sonu soğuk ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarlar; en düşük 10, en yüksek 21 km hız ile güneyden ..
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum