Facebook
 
Çanakkale Hava Durumu

CANAKKALE

CANAKKALE

 
Namaz Vakitleri

 
Biga TSO’dan Emniyet Müdürüne Hayırlı Olsun Ziyareti
Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) yöneticileri, 23 Kasım 2017 Perşembe günü Biga’ya yeni atanan İlçe Emniyet Müdürü Alaaddin Tekin’i makamında ziyaret etti. Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan DOĞAN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımc..
Kendisi İçin Değil Memleket İçin Çabaladı
Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, MHP İl Genel Meclisi Üyesi Cahit Özer’in vefatı sonrasında yayınladığı mesajında, Özer’in memleketine hizmet etmek için gösterdiği yoğun gayretle anılacağını belirterek, vefatından dolayı duyduğu..
Biga Emniyet Müdürlüğünden Sıkı Denetim
Sabah Saatleri itibariyle Biga İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler Çocukların korunmasına yönelik kontrollerini sıklaştırdı. Çocukların korunmasına yönelik kontroller kapsamında park, bahçeler, kafe, internet salonları, ganyan ve idda..
Çanakkale Barosu Çocuklara Haklarını Anlattı
Çanakkale Barosu Çocuk Hakları Komisyonu, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri kapsamında 7 farklı okulda çocuk hakları konusunda anlatımlarda bulundular ve kitapçık dağıttılar. Program 18 Mart İlkokulu, Mustafa Kemal İlkokulu,..
Çanakkale Barosu 6 Genç Avukatlar Kurultayında
Türkiye 6. Genç Avukatlar Kurultayı, 18-19 Kasım tarihlerinde Mardin de yapıldı. Kurultay, Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çanakkale Barosu Gençlik Meclis Üyelerinin de katılımıyla Mardin Barosu’nun ev ..
Biga Belediye Başkanı Işık Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı
Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga’daki yerel basın temsilcileriyle Biga Şehir Parkı’nda kahvaltıda bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtladı. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Biga’daki yerel basın temsilcileriyle Biga Ş..
Meteoroloji ve AFAD Uyardı Kuvvetli Yağış ve Fırtına
Marmara Bölgesinin genelinde kuvvetli, kıyı kesimlerinde yerel olarak çok kuvvetli yağışlar ve Ege Denizinde fırtına bekleniyor. Meteoroloji ve AFAD vatandaşları uyardı. Meteoroloji 2.’inci Bölge Müdürlüğü Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi‘n..
Karabiga’da Balıkçı Ölü Bulundu
Biga’nın Karabiga Beldesinde sahilde bir erkek cesedi bulundu. Otel çalışanları tarafından fark edilmesinin ardından olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri çağrıldı. Bulunan erkek cesedinin Karabiga’da balıkçı Mustafa Genç (55) ait oldu..
Biga Deveciler Derneği Havut Giydirme Hayrı Düzenledi
Biga’da 17 Kasım Cuma günü deveciler derneği tarafından havut hayrı yapıldı. Biga Belediyesi Çınarlık Sosyal Tesislerinde mevlit okutuldu ve dua edildi. Biga Deveciler Derneği Başkanı Üzeyir Kotan; deveciler derneğini bir ay önce kurduk...
Biga Hafta Sonu Yağmurlu Biga Hava Durumu
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre Biga’da hafta sonu yağmurlu geçmesi tahmin ediliyor. Biga’da sıcaklıklar Cuma gününden itibaren 2 ile 4 derece azalacak. Pazar gününden sonra sıcaklıklarda 2 ile 8 derece ..
Çanakkale Barosunda Stajyer Avukatlara İlk Ders
Çanakkale Barosu tarafından Stajyer Avukatlara yönelik hazırlanan ve üç hafta sürecek eğitim programı başladı. Avukatlık Staj Eğitim Programı'nın açılış dersi Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan tarafından verildi. İlk derste Başkan Av. Bülen..
Pomak Dernekleri Federasyonu 2 Olağan Genel Kurulu Yapıldı
Pomak Dernekleri Federasyonu'nun ikinci olağan genel kurulu Çanakkale’de yapıldı. 12 Kasım Pazar günü saat 12.00 da Çanakkale Kordon Boyu Belediye Kültür salonunda gerçekleştirilen PODEF-Pomak Dernekleri Federasyonu 2.Olağan Genel Kuruluna ..
Gençler 79'uncu Yılda 79 Fidanla Atatürk Hatıra Ormanı Oluşturdular
Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79'uncu yıldönümü nedeniyle Biga Belediyesi'nce düzenlenen anma etkinlikleri kapsamında Atatürk Hatıra Ormanı hazırlandı. Biga Belediyesi, Biga Gençlik Meclisi ve Çanakkale Onsekiz Mar..
Çanakkale Barosundan Konferans
Çanakkale barosundan Kişisel verilerin korunması hukuku ve anayasa mahkemesine bireysel başvuru konferansı verildi. Çanakkale Barosu eğitim programları kapsamında İzmir 28. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Dr. Halil Güner’in sunumuyla “Kişis..
Biga Belediye Meydanında Karanlıktan Aydınlığa
Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 79'uncu ölüm yıldönümü nedeniyle Biga Belediyesi ve Biga Kent Konseyi'nin düzenlediği etkinlikler kapsamında Anma Yürüyüşü gerçekleştirildi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve..
Biga’da Fatma Kılıç İçin Mevlit Okutuldu
Biga’da geçtiğimiz hafta Kıbrıs Şehitleri Caddesinde meydana gelen trafik kazasında Fatma Kılıç hayatını kaybetmiş ve Besti Orman yaralanmıştı. Hayatını kaybeden öğrenci Fatma Kılıç için 10 Kasım Cuma günü siteler camiinde öğle namazından ö..
Biga Atasını Saygıyla Andı Biga'da 10 Kasım
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79.’uncu yıl dönümü Biga’da düzenlenen etkinliklerle anıldı. Biga’da cumhuriyet meydanında çelenk koyuldu. Atatürk Kültür Merkezinde Biga Ortaokulunun hazırladığı program ile devam etti. Biga’d..
Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan’ın 10 Kasım Mesajı
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusuUlu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. Yıldönümündeyiz. 10 Kasım, sadece atamızı değil, aynı zamanda dünyanın saygınlığını kazanan bir hukuk devrimcisini de kaybett..