Ekonomi Haberleri
Alt Kategoriler
BİGA TSO Yılın İlk Meclis Toplantısını Yaptı
Biga Ticaret ve Sanayi Odası 2018 yılının ilk meclis toplantısını 9 Ocak Salı günü saat 18:30’da Meclis başkan yardımcısı Jale Kırbaş başkanlığında, meclis toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda 6 gündem maddesi görüşüldü. Biga Ticaret v..
SGK Müdürü Basri Tümsek’ten Açıklama
Çanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek, personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı ihaleleri ile alt işveren işçisi olarak çalıştırılan sigortalılara ilişkin Aralık/2017 ayı aylık prim ve hizmet belgelerinin kuruma erken verilmesi hakkında..
Biga TSO Yönetimi Sanayi Sitesinde Ziyaretlerde Bulundu
Biga Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ve meclis üyeleri tarafından 06 Ocak 2018 Cumartesi günü Biga 1 ve 2 no’lu Küçük Sanayi Sitelerinde bulunan bazı üye firmalara ziyaretler yapıldı. Oldukça verimli geçen ziyaretler kapsamında, Tunç Ma..
Biga TSO yönetimi Biga OSB’de Ziyaretlerde Bulundu
 Biga Ticaret ve Sanayi Odası (BİGA TSO) yönetimi ve meclis üyeleri tarafından 04 Ocak 2018 Perşembe günü bölgenin yıldızı haline gelen ve tam doluluk oranına ulaşan Biga Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nde bulunan firmalara bir dizi ziyaretl..
Süt Fiyatları Ne Olacak
Biga’da TAR-KOOP (Tarım Kooperatifleri) ve süt sanayicileri Biga TSO toplantı salonunda saat 11:00’de süt fiyatları hakkında toplantı yaptı. Toplantıda süt fiyatları ve ek olarak alınan ücretler konuşuldu. Tarım Kooperatifler Genel Başka..
Sokullu’ya Ziyaret
Türkiye Halk Bankası Balıkesir, Çanakkale Bölge Koordinatörü Gökhan Sümer ve Türkiye Halk Bankası Biga Şube Müdürü Sebahattin Ateş, Biga Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Sokullu’yu makamında ziyaret ettiler. ..
Ekmek Fiyatları Değişiyor Ekmek Fiyatlarında Yeni Dönem Başlıyor
Ekmek israfının önüne geçilecek. Ekmek fiyatları değişiyor. 200 gram ekmek 1 lira, 250 gram ekmek 1,25 liradan satılıyor. Ekmek fiyatlarında yeni dönem başlıyor. Ekmek ve ekmek çeşitleri tebliğinde değişiklik yapıldı. Yapılan değişiklik ..
ÇTSO İşbirliği Protokolü İmzaladı
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, bölgemizde Sanayi-Üniversite işbirliklerinin geliştirilmesi ve uyumlu olarak yeni projeler üretilmesi amacıyla, ÇTSO ÇOMÜ Biga İİBF-İşletme Bölüm Başkanlığı ve ÇOMÜ-Dr. İbrahim Bodur Girişimcilik Uygulama ..
Biga’ya Üçüncü Sanayi Sitesi Kurulacak
Biga’ya yeni bir sanayi sitesi kurulacak. 27 Aralık Çarşamba günü Çanakkale Ak Parti Milletvekili Ayhan Gider’in katılımıyla Havuz Cafe’de düzenlenen toplantıda yeni kurulacak sanayi sitesi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Biga..
Genç Çiftçiler Bilgileri Yerinde Öğreniyor
“Tarım Nüfusu Gençleşiyor” projesi, Biga’da uygulanmaya devam ediyor. Önce kurslar verilen genç çiftçi adaylarına şimdi de teknik geziler yaptırılıyor. Bu kapsamda en son olarak Sütaş Eğitim Çiftliğini gezen kursiyerler, kendi projelerinde ..
Biga’da DEMKO Tekrar Eski Haline Kavuşacak
Biga’da 2018 yılı sözleşmeli sanayi domatesi alımları için Denizbank ile Demko Demirci Konservecilik şirketi arasında anlaşma imzalandı. Gümüşçay Beldesindeki fabrikada düzenlenen toplantıda bir araya gelen Denizbank ve Demko Demirci Konser..
İş Dünyasına Yeni Soluk Arabuluculuk
İşçi-işveren uyuşmazlıklarında dava şartı haline gelen arabuluculuk iş dünyasında yeni bir dönem başlatacak. Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, 1 Ocak 2018 tarihinde yürürlüğe girecek olan 7036 Sayılı İş mahkemeleri Kanunu..
Biga TSO İstihdam Şurası Ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreni
14 Aralık Perşembe günü Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde ve ev sahipliğinde gerçekleşen İstihdam Şurası ve İstihdam Seferberliği Ödül Töreni, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlendi...
Biga TSO 2018 2021 Stratejik Planı Farkındalık Eğitimi
Biga Ticaret ve Sanayi Odası (Biga TSO) 2018-2021 Stratejik Planı Farkındalık Eğitimi 23 Aralık Cumartesi günü saat 10:00’da Biga TSO konferans salonunda yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan özetle ş..
Çanakkale İŞKUR’un İş Kulübü Çalışmaları Devam Ediyor
Türkiye İş Kurumu tarafından pilot bölgelerden biri olarak seçilen Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü İş Kulüpleri çalışmalarına devam ediyor. Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “İş..
Çanakkale İl Oda Ve Borsaları Ortak Yönetim Kurulu Toplantısı Biga TSO
20 Aralık 2017 tarihinde Biga Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapılan toplantıda Çanakkale İli Oda ve Borsa yönetim kurulu ve meclis başkanları ile yönetim kurulu üyeleri ve genel sekreterler hazır bulundu. Ortak toplantı gündemi..
Biga Ziraat Odası 2017 Yılı Son Meclis Toplantısını Yaptı
Biga Ziraat Odası Aralık ayı meclis toplantısı 20 Aralık Çarşamba günü saat 12:30’da Meclis Başkanı Hüseyin Bulut Başkanlığında toplantı salonunda yapıldı. Meclis toplantısında 12 gündem maddesi görüşüldü. Kasım ayı geliri 76 bin TL, gid..
Başkan Işık’tan Öğrencilere Bütçe Dersi
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde bütçe yönetimi dersini Biga Belediye Başkanı İsmail Işık verdi. Maliye Bölüm Başkanı Prof. Dr. Selçuk İpek’in daveti ile Dekanlık Toplantı Salonu’ndaki derse ..
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum