Eğitim Haberleri
Biga Meslek Yüksekokulu Akademik Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
Biga Meslek Yüksekokulu 2017-2018Güz Yarıyılı Akademik Genel Kurul Toplantısı, 11 Ocak 2018 Perşembe günü Biga -Havuz Cafe’de,  Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Suat Uğur ve akademik personelin katılımıyla gerçekleştirildi. Akademi..
ÇOMÜ Proje Koordinasyon Merkezi Görevlileri BİGA MYO Ziyaret Etti
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi(ÇOMÜ)Proje Koordinasyon Merkezi Görevlilerinden İbrahim Çölgeçen ile Tunahan Gencel, Mustafa Şen ve Selin Cuma, Biga Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Suat Uğur’u makamında ziyaret etti. Biga Meslek Yü..
Biga İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Büyük Başarı
Çanakkale İmam Hatip Ortaokulları arasında düzenlenen "Genç Bilaller Güzel Ezan Okuma Yarışması" ında Biga İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ahmet Talha Sarp il birincisi, erkek öğrenciler arasında düzenlenen "Genç Seda Kur'an-ı Kerimi Güzel o..
Biga TSO’dan Prof.Dr. Bünyamin Bacak’a Ziyaret
Biga Ticaret ve Sanayi Odası heyeti ÇOMÜ-Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı görevine vekaleten atanan Prof.Dr.Bünyamin Bacak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 04 Ocak 2018 Perşembe günü saat 11.00’de gerçekleşen ziyar..
Genç Nida Kız Öğrenciler Arası Kur’an-I Kerim’i Güzel Okuma Yarışması
Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün geleneksel olarak düzenlemiş olduğu “Genç Nida” kız öğrenciler arası “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması “İmam Hatip Ortaokulları” ve “Anadolu İmam Hatip Liseleri” kategorilerinde Ayvacık Anadolu İmam Ha..
Anaokulu Öğrencileri Biga Geri Dönüşüm Tesisini Ziyaret Etti
Biga Mehmet Çavuş Anaokulu öğrencileri öğretmenleri Gülcan Dal eşliğinde Biga Belediyesi ambalaj atıkları ve geri dönüşüm tesisini ziyaret etti. Biga Belediyesi ambalaj atıkları ve geri dönüşüm tesisi ziyaretinde Çevre Mühendisi Funda Gü..
Biga Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen Şadan Doğan Anaokuluna Konuk Oldu
Şadan Doğan Anaokulunun çocuklara kitap sevgisini aşılamak amacıyla başlattığı Kitap Buluşmaları ve Söyleşi "Bir hayat bir hayata değer " Projesi kapsamında bu hafta ki konukları İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen oldu. İlçe Milli Eğitim ..
İmam Hatip Öğrencileri Yarışıyor
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından imam hatip ortaokulları arası “Genç Bilaller” Ezan Okuma,  “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık yarışmaları 28 Aralık Perşembe günü,..
Biga’da Evim Okulum Okulum Evim Projesi
Biga’da Evim Okulum, Okulum Evim Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve Fatih İlkokulu Müdürü Ahmet Ulus ile birlikte Fatih İlkokulu öğrencisi Seher Altındiş ve ailesinin misafiri..
2. Biga Kitap Günlerine Katılan Yazarlar Yemekte Buluştu
Milli Eğitim Müdürlüğümü tarafından bu yıl 2.’incisi düzenlenen Biga Kitap Günleri Festivaline katılan yazarlara Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Tepe Restoranda yemek programı organize düzenlendi. Birlikte yenilen yemeğin ard..
Biga BİİBF’de Öğrencilere Sıcak Çorba İkramı
Çanakkale Boğazı, Güney Marmara, Bozcaada ve Gökçeada hattında hizmet veren Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. sosyal sorumluluk projesi kapsamında Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerine sıcak çorba ikramı yapmaya başladı.  Çanakk..
Biga İdriskoru İbrahim Aydın Ortaokulunda Robotik Kodlama Atölyesi
Biga’da 21 Aralık Perşembe günü İdriskoru İbrahim Aydın Ortaokulunda ‘’Robotik Kodlama Atölyesi’’ açıldı. Açılıştan sonra Robotik Kodlama Atölyesi gezildi ve robotlar tanıtıldı. Açılışa protokol tarafından yoğun katılım oldu. Robotik Kod..
Biga Tevfik Emin Başarır İlkokulunda Z Kütüphane Açıldı
Biga’da 21 Aralık Perşembe günü Tevfik Emin Başarır İlkokulunda Z Kütüphane açılışı yapıldı. Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan Z Kütüphane ilk iki kütüphane Tevfik Emin Başarır İlkokulunda açıldı. Z kütüphane yeni nesile hitap ediyor ve ..
Biga’da İyi Dersler Şoför Amca Trafik Eğitimi Verildi
Biga Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Biga’da ki servis şoförlerine ‘’İyi Dersler Şoför Amca’’ eğitim semineri trafik eğitimi verildi. Seminer öncesi ve sonrası şoförlere test yapıldı ve katılım belgesi verildi. Eğitime kat..
Biga Meslek Yüksekokulunda Vizyon Yönetimi Konulu Konferans
Biga Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Programı Öğr. Gör. Ergül Söylemezoğlu tarafından organize edilen ve Çanakkale’nin önemli değerlerinden GESTAŞ Deniz Ulaşım AŞ.’nin Genel Müdürü Volkan Uslu’nun konuşmacı olarak katılım gösterdiği kon..
Biga İmam Hatip Ortaokulunda Hour Of Cod Eğitimi
Türkiye Bilişim Haftası dolayısıyla Biga’da Habitat Derneği, Biga’daki ortaokullara Hour of cod eğitimi gerçekleşti. Eğitim sonundaki belgeler de bugün Biga İmam Hatip Ortaokulunda gerçeklen törenle verildi. Törene Biga İlçe Milli Eğitim Mü..
Biga’da Okul Müdürü Ayhan Kökmen’in Öldürülmesine Tepki Gösterildi
Biga’da İzmir’in Ödemiş ilçesinde Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen’in, öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürülmesine tepki gösterildi. Biga’da STK’lar tarafından saat 13:00’de Biga Kapalı Çarşı önünde açıklam..
Biga’ da Eğitimde Geleceğin Teknolojileri Eğitimi Verildi
Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ekibine Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde görev yapan Yard. Doç. Dr. Muzaffer Özdemir tarafından Eğitimde Geleceğin Teknolojileri Eğitimi verildi. Artırılmış gerçeklik uygulamalarının eğitimde nasıl k..
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum