Belediye Haberleri
Bölgede Üç Büyük Projesi Devam Eden Tek Belediye Biga Belediyesi
Başkan Işık, 22 milyon liralık üç büyük projeyi gezdirdi Çanakkale bölgesinde 3 büyük projesi devam eden tek belediye olduklarını ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, yerel basın temsilcileriyle Katlı Otopark, Kapalı Pazaryeri v..
Karabiga Belediyesi Otel İşletmesi Açıldı
Karabiga Belediyesi Otel İşletmesi, 5 Aralık Cuma günü gerçekleştirilen törenle açıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği Törende konuşan Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, belediyenin yatırımlarını anlattı. Karataş konuşmasında beledi..
Biga’da Yağmur Suyu ve Kanalizasyon Sorunlarına Neşter
Biga Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Biga’nın altyapısını yenilemek için çalışmalarını sürdürüyorlar. Rafet Gürkaynak Caddesi’nde 3 metre derinlikte başlayan kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışması başladı. Çalışma 213 S..
Biga Belediyesi 2018 Yılı İlk Meclis Toplantısını Yaptı
Biga Belediyesi 2018 yılı ilk meclis toplantısını 2 Ocak Salı günü saat 16:00’da toplantı salonunda yapıldı. Biga Belediyesi meclis toplantısında 6 gündem maddesi görüşüldü. Belediye Meclis toplantısında 2018 yılında belediyenin genel iş..
Sizi Ağırlamaktan Mutluluk Duyarız
İlçemiz Biga’nın denize açılan kapısı konumunda ki Karabiga Beldesi, her geçen gün nüfus olarak büyürken Karabiga Belediye Başkanlığı bu büyümeye çalışmaları ile katkı sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl plan ve projeleri açıklanan iki ..
Başkan Işık'tan Sürpriz Yeni Yıl Ziyaretleri
Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve eşi Ruhan Işık, yeni yılın son günlerinde ev ziyaretleri gerçekleştirdiler ve adalet, hoşgörü, mutluluk, huzur ve barışın egemen olduğu bir yıl dileklerini ilettiler. 8 aileyi ziyaret eden Başkan Işık..
Biga Zabıtasından Yılbaşı Denetimi
Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 2017’nin son günlerinde denetimlerini sıklaştırdı. Kuruyemişçileri, tekel bayilerini ve barları denetleyen zabıta ekipleri ürünlerin sağlıklı ve hijyenik şartlarda üretilip tüketiciye ulaştırılır ul..
Mutlu Biga Tablosu Hediye Ettiler
Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Alişdede Bilgi Evi'nde devam eden keçe-punch iğnesi  nakış kursunda kursiyerleri ziyaret etti. Kursiyerlerce hazırlanan Mutlu Biga tablosu ise Başkan Işık'a hediye edildi. Kurslarla ilgili kursiyerleri din..
Karabiga Belediyesinde Memur Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
Kurumumuzda örgütlü Memur Sendikası Tüm-Bel-Sen ile Karabiga Belediyesi arasında yeni dönem toplu iş sözleşme imzalandı. Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, yaptığı değerlendirmede “ Belediye bulunduğu şehrin vitrini, kalkınmanın..
Biga’da İndirimli Alışveriş Heyecanına Yusuf Güney Damgası
Biga Belediyesi ile Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası, Biga Ticaret Borsası ve Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası işbirliğinde gerçekleştirilen Biga İndirimli Alışveriş Gü..
Biga İndirimli Alışveriş Günleri Sokak Defilesi ve Konserler
Biga Belediyesi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Biga Ticaret Borsası işbirliğinde gerçekleştirilen Biga Biga İndirimli Alışveriş..
Soğuğa Rağmen Durmaksızın Çalışıyorlar
Biga Belediyesi ekipleri Çavuşköy Mahallesi’nde yağmur suyu hattı çalışmasına devam ediyor. Yağmur suyu hattı çalışmasının tamamlandığı bölgelerde ise kaldırım ve yolların düzenlenmesi ile ilgili çalışmalar başlıyor. Ortur bölgesindeki kafe..
Biga’da İndirimli Alışveriş Heyecanı Başladı
Biga Belediyesi, Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Biga Ticaret Borsası işbirliğinde gerçekleştirilen Biga Biga İndirimli Alışveriş..
Biga’da İndirimli Alışveriş Heyecanı Başlıyor
Biga Belediyesi’nin Biga Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Biga Şoförler ve Otomobilciler Odası, Biga Lokantacılar ve Köfteciler Odası ve Biga Ticaret Borsası ile birlikte bu yıl 3’üncüsünü gerçekleştireceği Biga İnd..
Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Mutabakatla Sonuçlandı
Karabiga Belediyesi ile Genel-İş Sendikası arasında sürdürülen 2018-2019 yıllarını kapsayan yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmeleri mutabakatla sonlanarak taraflarca imzalandı. İmza törenine Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer  Karataş, M..
Mahalleli Kadınlardan Pastalı Teşekkür
Sakarya Mahallesi’nde Biga Belediyesi’nce yenilenen Kavaklık Parkı’nda mahalle sakini kadınların isteği üzerine yapılan kapalı alan açıldı. Mahalle sakinlerinin daveti ile Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın da katıldığı açılışta pasta ..
Biga Belediye Başkanı Işık Mezarlık Tartışmasında Son Noktayı Koydu
Biga Belediyesi Meclisi Aralık ayı toplantısı sonrası ortaya atılan ‘mezarlık satışı’ iddiası sonrası gerçek anlaşıldı. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, CHP Biga İlçe Başkanı Özgür Ceylan, belediye meclis üyeleri ve parti yöneticileri Çav..
Biga Belediyesi Aralık ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Biga Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısı 5 Aralık Salı günü saat 16:00’da Belediye Toplantı Salonunda Biga Belediye Başkanı İsmail Işık başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin ve yönetimi de katıldı. ..
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum