Facebook
 
Çanakkale Hava Durumu

CANAKKALE

CANAKKALE

 
Namaz Vakitleri

 
Biga Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Soba Zehirlenmelerine Karşı Uyardı
Havaların soğuması soba ve doğalgaz kullanımının başlamasıyla Biga İtfaiye Müdürlüğü, vatandaşları sobadan sızan karbon monoksit gazından zehirlenmelere karşı uyardı. Doğal gaz ve soba zehirlenmelerinden her yıl yüzlerce insan zarar görü..
Biga Belediyesinde KİOSK Kolaylığı
Ön ödemeli su sayaçları için avans yükleme kiosku, Belediye Hizmet Binası girişinde Bigalıların kullanımı için hazırlandı. Tatil günlerinde ve mesai saatleri dışında su yükleme ihtiyacı duyanların mağdur olmaması için hazırlanan bu proje..
Biga’da 3 İndirimli Alışveriş Günleri Tanıtım Toplantısı
Biga'da 3'üncüsü düzenlenecek İndirimli Alışveriş Günleri'nin tanıtım toplantısı Biga Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirildi. Biga'da esnafa katkı sağlamak ve kentin sosyal yaşamını ve sokaklarını canlandırmayı hedefleyen İndirim..
2018 Yılı Biga Belediye Bütçesi 95 Milyon Lira
Biga Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumunda 2018 yılı bütçesi 95 milyon lira olarak oybirliğiyle onaylandı. Oybirliğiyle onaylanan bütçe ile ilgili konuşan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, belediye meclis üyelerin..
Biga Belediye Başkanı Işık’tan Öğrencilere 10 Kasım Sürprizi
Biga Belediyesi bu 10 Kasım’da da öğrencilere Nutuk dağıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerine Nutuk dağıtılmıştı. Bu yıl ise tüm lise öğrencilerine Biga Belediye Başkanı İsmail Işık tarafından Nutuk hediye..
Geleceğin Bigası İnşa Ediliyor
Biga Belediyesi’nde Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin mesaisi durmaksızın devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında altyapı ve üstyapı sorunları birlikte değerlendiriliyor ve Biga adeta yeniden inşa ediliyor. Yaşanacak Şehir Biga hedefiyle hare..
Biga Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
Biga Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı 7 Kasım Salı günü saat 16:00’da belediye meclis toplantı salonunda yapıldı. Meclis toplantısında 4 gündem maddesi görüşüldü. Gündemin birinci maddesi 2018 yılı mali gider-gelir bütçesinin tanzi..
Karabiga Belediyesi Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor
Karabiga Beldesinde yol, su ve kanalizasyon gibi kentsel alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda yapılan sokak iyileştirme çalışmaları ile kanalizasyon ve su şebekesi tamamlanarak kilit parke yol çalışması yapılmakta böylece uzun yıl..
Karabiga Belediyesi Cumhuriyet Bayramını Kutladı
Karabiga Belediyesi Cumhuriyet Bayramını kutladı. Karabiga Beldesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları, Cumartesi günü saat 13.00 de Atatürk Anıtına çelenklerin sunularak, Cumhuriyetin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ ün, Türk Büyüklerin..
Gümüşçay Belediyesi Cumhuriyet Bayramını Kutladı
Gümüşçay Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Gümüşçay İlk ve Ortaokulu, Gümüşçay Çocuklar Gülsün Diye Olcay Doğan Anaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösteriler büyük beğeni toplad..
Biga Belediye Başkanı Işık’ın 29 Ekim Mesajı
Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı Ülkemizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin sigortası olarak bizlere emanet ettiği, bizlerinse çocuklarımıza emanet edeceğimiz ..
Biga Belediyesinden Kedi Evleri Projesi
Biga Belediyesince hazırlanılan kedi evleri, belirlenen alanlara yerleştiriliyor. Sokak hayvanlarının soğuktan korunması amacıyla hazırlanan 'Kedi Evi Projesi' kapsamında hazırlanan iki katlı evlerin bir bölümü yerleştirildi. Kedi evlerinde..
Biga'da 29 Ekim'de Onur Akın konseri
Biga Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 94. yıldönümünü coşkuyla kutlayacak. Saat 19:00'da Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu önünden Fener Alayı Cumhuriyet Yürüyüşü başlayacak. Yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'nda sona erecek. Saat 20:00'd..
Bigalı Taksicilerden Başkan Işık’a Teşekkür
Biga Belediyesi sırasıyla taksi duraklarını yeniliyor. Cumhuriyet Meydanı düzenlenmesi ile birlikte yenilenen Huzur Taksi durağında taksiciler Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’a teşekkür ettiler. Taksi durağında taksicilerle sohbet eden..
Biga Belediyesi Altyapı Ve Üstyapı Çalışmalarında Yoğun Tempo
Biga Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yoğun tempo çalışmalarını sürdürüyorlar. Biga'da eski yollar önce altyapı sorunları giderilerek yenileniyor. Kimi bölgelerde ise alternatif yollar üretilerek kent içi ulaşım yeniden düzenleniyor..
Kreş Öğrencileri Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ı Ziyaret Etti
Özel bir kreşin öğrencileri öğretmenleri gözetiminde Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ı ziyaret ettiler. Ziyarette teknoloji çağında iletişim sorunundan, devlet dairelerinin işleyişine ve belediye başkanlığı görevine kadar konularda min..
Karabiga Belediye Personeline Sağlık Kontrolü
19 Ekim Perşembe günü Karabiga Belediye personeline Platform OSGB tarafından 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında Belediye çalışanlarının periyodik olarak sağlık kontrolleri yapıldı. Her yıl düzenli olarak yapılan sağlık ko..
Biga Belediyesi Hoşgeldin Bebeğim Partisi
Biga Belediyesi'nin yeni doğan bebekler için her yıl düzenlediği 'Hoşgeldin Bebeğim' partisine bu yıl 520 yeni doğan bebek annesi davet edildi. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Hoşgeldin Bebeğim partisine eşi Ruhan Işık ile katıldı. Ka..