Sağlık
Marmara Bölgesinin Sağlık Üssü Çanakkale Olacak
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Son dönemde yapılan sağlık yatırımlarıyla artık Marmara bölgesinin sağlık üssü Çanakkale'miz olacak. Yeni yapılan Lapseki Devlet Hastanesi ilçemize ve şehrimize hayırlı ols..
SGK İl Müdürlüğünden Son Ödeme Uyarısı
Çanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek , basına yaptığı açıklama da 2017/Ocak ayına ait ertelenen sigorta prim borçlarının 30/11/2017 tarihine kadar, ödenmesi gerekmektedir. Ertelenen sigorta primlerinin bu sürelerin sonuna kadar ödenmemesi d..
Özel Biga Can Hastanesinde Şekersiz Tatlı Tarifleri Eğitimi Verildi
Özel Biga Can Hastanesinde küresel bir halk sağlığı sorunu olan “Şeker Hastalığına”  ve yarattığı sağlık sorunlarına dikkat çekmek amacıyla 14 Kasım Diyabet Gününde “Şekersiz Tatlı Tarifleri” eğitimi bayanlara sosyal sorumluluk kapsamında ü..
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Diyabet Günü Etkinliği
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi'nde 14 Kasım Dünya Diyabet günü kapsamında açılan stantta, diyabetle ilgili broşür ve eğitim kitapçıkları dağıtıldı. 14 Kasım Dünya Diyabet günü kapsamında, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Has..
83 Yaşında Yeni Bir Hayata Başladı
Kalp krizi riski taşıyan 83 yaşındaki hastaya kalp bypass ameliyatı yapılarak sağlığına kavuşturuldu. Göğüste ağrı şikâyeti ile hastanemize gelen 83 yaşındaki erkek hastaya acilen yapılan anjiyografi sonrasında kalp krizi riski taşıyan c..
SGK Prim Ödemeleri Uzatıldı
Çanakkale SGK İl Müdür Basri Tümsek’ten2017/Eylül ayına ilişkin prim ödeme süresi uzatıldığını açıkladı; Çanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek yaptığı açıklamada; “Kurumumuz alacaklarının tahsilatında bankaların Kurumumuz tahsilat sisteml..
Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Branşları
Çanakkale Devlet Hastanesi Bahattin/Huriye Demircioğlu Kadın Hastalıkları/Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binasının ve merkez devlet hastanesi hizmet binasının Yeni Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi binasına taşınma işlemle..
Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinde İlk Bebek Dünyaya Geldi
22 Ekim 2017 Pazar gününden itibaren Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesinin yeni hizmet  binasında hasta kabulüne başlayan  hastanede ilk doğum gerçekleşti. 23 Ekim Pazartesi günü saat 15.05’de Op. Dr. Serkan Satılmış Ertuğrul tarafından sez..
Tümsek’ten Sigorta Primleri Hakkında Açıklama
Çanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek, basına yaptığı açıklama da  “Bilindiği üzere 6770 sayılı Kanunun 28 inci maddesi ile 5510 sayılı Kanuna geçici 72’nci madde eklenmiştir. Bu madde ile 2016/Aralık, 2017/Ocak ve Şubat aylarına ait primler..
Kadın Doğum Ve Çocuk Branşları Sağlık Hizmeti Vermeye Başladı
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yeni hizmet binası 22 Ekim 2017 tarihi itibariyle Kadın Doğum ve Çocuk branşları ile Sağlık hizmeti vermeye başladı. Yapılan açıklamada; “Çanakkale Devlet Hastanesi Bahattin/Huriye Demircioğlu..
M.Akif Ersoy Devlet Hastanesi Çanakkale’ye Hayırlı Olsun
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 22 Ekim tarihi itibariyle Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Bölümleri faaliyete geçecek Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin Çanakkale’ye hayırlı olmasını diledi.  Çanakkale Mehmet Akif Ersoy De..
Çanakkale SGK Müdüründen Sigorta Primleri Açıklaması
Çanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek basına yaptığı açıklamada; “2016 yılında asgari ücretin 1.273,50.-TL den 1.647,00.-TL ye artması nedeniyle işverenlerimiz üzerindeki işçilik maliyetini azaltmak gayesiyle 2016 yılında asgari ücret desteğ..
Çanakkale SGK İl Müdürü Tümsek’ten Açıklama
Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, Çanakkale’nin gelişmekte olan bir il olduğunu belirterek,  Eylül dönemi verilerini basınla paylaştı. İl Müdürü Tümsek, “İlimiz bünyesinde sosyal güvenlik kapsamında bulunan kişi sayısı (A..
Biga Devlet Hastanesi Emzirme Haftası Faaliyetleri
Biga Devlet Hastanesi 1-7 Ekim Emzirme Haftası Faaliyetleri, Anne sütünün önemine dikkat çekmek ve konunun gündemde tutulması amacıyla 1-7 Ekim haftası tüm dünyada Emzirme Haftası olarak kutlanılıyor. Ülkemizde, "Bebek Ölümleri"ni aza..
Meme Kanserin Erken Tanı Hayat Kurtarır
Çanakkale Halk Sağlığı Müdürlüğü ‘’Meme Kanseri’’ farkındalığı hakkında yayınladığı basın bülteninde; Meme kanseri, gerek gelişmiş, gerekse gelişmekte olan ülkelerde en sık görülen kadın kanseridir. Ülkemizde kadınlarda en sık görülen ka..
Basri Tümsek’ten Önemli Açıklama
Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek basına yaptığı açıklama ile 27/09/2017 tarihinde  Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hukuk Müşavirliği tarafından gelen talimatta, Kurumumuz Yönetim Kurulunun  kararı doğrultusunda, 7020 sayıl..
Biga Devlet Hastanesine Teşekkür Belgesi
Biga devlet Hastanesi’ne e- imzalı e-reçete uygulaması teşekkür belgesi verildi. SGK Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından dijital dönüşüm uygulamaları arasında yer alan e-imzalı e-reçete uygulaması oranının %95 üzeri olduğundan..
Sağlık Bakanlığı Atanma Kurası Sonuçları
2017 yılı Eylül dönemi isteğe bağlı bakanlık ve bağlı kuruluşlar arası yer değiştirme suretiyle atanma kurası sonuçları açıklandı. Biga Devlet Hastanesine; 1 Kardiyoloji Uzmanı, 1 Kulak Burun Boğaz Uzmanı, Tıbbi Patoloji Uzmanı, Çocuk Sağlı..
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum