Facebook
 
Çanakkale Hava Durumu

CANAKKALE

CANAKKALE

 
Namaz Vakitleri

 
Bigalı Emlakçıları Buluşturan Sürpriz Doğum Günü
Tepe Restaurant’ta Venture Emlak ortaklarından Muhammet Bilal Alturan’a yapılan sürpriz doğum günü partisi, Bigalı emlakçıları da bir araya getirdi. Biga’da emlak, arsa ve inşaat işleri ile uğraşan Alturan, iş arkadaşlarının akşam yemeği..
Biga Musiki Derneği Yeni Sezon Çalışmalarına Başladı
2017 – 2018 yılı Biga Musiki Derneği ve Biga Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu yeni sezon çalışmalarına Şef Şerife Gülmücine gözetiminde başladı. Biga Musiki Derneği ve Biga Belediyesi Türk Sanat Müziği Karosu çalışmaları Atatürk Kültü..
Biga Gümüşçay Belediyesi Açık Hava Sineması
Biga Gümüçay Belediyesinde 17 Ağustos Perşembe akşamı saat 21:00’de Çınarlık Kır Düğün Salonunda, Açık hava Sineması tadında film gösterisi yapıldı. Gümüşçay’da gerçekleştirilen yazlık sinema gösterisine vatandaşların yoğun ilgisi oldu. ..
Gümüşçay Belediyesi Açık Hava Sineması Biletler Başkandan
Gümüşçay’da 17 Ağustos Perşembe akşamı saat 21:00’de açık hava sineması film gösterisi yapılacak. Gümüşçay Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada; 17 Ağustos Perşembe gecesi saat 21:00' de Belediyemiz Çınarlık Kır Düğün Salonunda,..
Çan Belediyesi Açık Hava Sinema Geceleri
Çan Belediyesi tarafından ücretsiz düzenlenen “Açık Hava Sinema Geceleri”, Çan Seramik Mahallesinde başladı. Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun talimatları doğrultusunda başlatılan "Sineması Geceleri" her hafta iki mahallede s..
Dereköy Kavuşma Günü Gerçekleştirildi
Biga’nın Çerkez köylerinden Dereköy’de 5-6 Ağustos tarihlerinde geleneksel olarak düzenlenen ‘’Kavuşma Günü’’ gerçekleştirildi. 5 Ağustos Cumartesi günü; çeşitli il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlar Dereköy’e geldiler. Köy meydanında kahvalt..
Karabiga’da Ufuk Uğuriş Konseri
Kültür Bakanlığının katkıları ile Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan koordinesinde Karabiga Belediyesi Sosyal Tesislerinde Ufuk UĞURİŞ Türk Sanat Müziği konseri gerçekleştirildi. Konsere Kaymakam Gökhan Görgülüarslan,Karabiga Belediye Başk..
Biga’da Ufuk Uğuriş Türk Sanat Müziği Konseri Verdi
Kültür Bakanlığının katkılarıyla Biga Kaymakamlığının koordinesinde 24 Temmuz Pazartesi akşamı saat 21:00’de Biga Şehir Parkında, Ufuk Uğuriş ve ekibi vatandaşlara Türk Sanat Müziği konseri verdi. Çeşitli Türk Sanat Müziğinde şarkılar se..
Kabotaj Bayramı Karabiga’da Kutlandı
Karabiga Belediyesi 9. Karabiga Priapos Deniz Festivali 29 Haziran Perşembe günü başladı. 2 Temmuz Pazar günü sona erdi. Etkinlikler 4 gün boyunca festival şeklinde kutlandı. 2 Temmuz Pazar günü etkinlikler saat 16:00’da başladı. Tekne y..
Survivor Biga’da Renkli Anlar
Biga Belediyesi’nin Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği Survivor Biga yarışmalarının 2’ncisi Biga Şehir Parkı’nda gerçekleştirildi. Tırmanma, koşu, sürünme gibi parkurların kurulduğu Şehir Parkı’nda liseler düzeyind..
Biga Belediyesi Uçurtma Şenliği Düzenlendi
Biga Belediyesi Balıkkaya Mesire Alanı'nda çocuklar aileleriyle Uçurtma Şenliği'nde doyasıya eğlendiler. Uçurtma Şenliği'ne katılan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, ailelerle sohbet ederken, çocuklarla bol bol fotoğraf çektirdi. Havanı..
Biga Atatürk Anadolu Lisesi Bass ve Söyle Müzik Yarışması Düzenlendi
Biga Atatürk Anadolu Lisesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Bass ve Söyle müzik, yarışma ve eğlence programı bu senede 12 Mayıs Cuma günü Biga Atatürk Kültür Merkezinde düzenlendi. Biga Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Faruk Girgin..
Biga’da Bahar Konseri Düzenlendi
Etili Seramik Türk Sanat Müziği Korosu Bahar Konseri 27 Nisan Perşembe günü saat 20:00’de Atatürk Kültür Merkezinde düzenlendi. Bahar Konseri, Ayşe Doğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yararına düzenlendi. Etili Seramik Türk Sanat Müzi..
Sevdalı Türküler Türk Halk Müziği Konseri Düzenlendi
Biga Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Kursiyerlerince icra edilen Sevdalı Türküler konseri 25 Nisan Salı günü saat 20:00’de Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı. Düzenlenen konsere katılım yoğun oldu. Biga Halk Eğitim Merkezi kursiyerle..
Biga Musiki Derneğinden Yeşilçam Film Müzikleri Konseri
Biga Musiki Derneği 9 Nisan Pazar günü saat 20:00’de Atatürk Kültür Merkezinde Osman Gazi İlkokulu yararına Yeşilçam Filmleri konulu müzik konseri verdi. Biga Musiki Derneği Başkanı ve Şefi Şerife Gümülcine yönetiminde ve Handan Kavas’ın..
Harika Kanatlar İle Çocuklara Özel Gösteri
TRT Çocuk ekranlarının sevilen yapımı “Harika Kanatlar” müzikal sahne gösterisiyle Bigalı çocuklarla buluştu. Biga Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen gösteri 1 Nisan Cumartesi günü saat 14:00'te ve saat 16:00'da 2 seans olarak ücretsiz ..
Sözde ve Bestede Kadınlarımız
Şef Şerife Gümülcine yönetimindeki Biga Belediyesi Türk Sanat Müziği Konseri Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. 'Sözde ve bestede kadınlarımız' temasıyla gerçekleşen konseri Handan Kavas sundu. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniy..
Çocukların En İyi Arkadaşı Niloya Biga’da
Biga Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında 4 Mart Cumartesini günü saat 14:00 ve 16:00’da Niloya çocuk tiyatrosu Atatürk Kültür Merkezinde çocuklar için bir araya geldi. Niloya, Atatürk Kültür Merkezi'nde binlerce çocuğumuza..