Yaşam
Alt Kategoriler
Biga’da Kadına Şiddete Hayır Fotoğraf Sergisi ve Performans Gösterisi
Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde ‘’Kadına Şiddete Hayır’’ temalı fotoğraf sergisi açıldı. Tiyatro Atölyesinin hazırladığı ‘’KADIN’’ adlı performans gösterisi sahnelendi. 5 Ocak Cuma günü saat 14:00’de Atatürk Kültür Merkezinde K..
Kitaplar Köy Köy Gezecek
Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Ankara’dan kitapseverleri mutlu edecek müjdeli haberi verdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşen Gider, Bakanlık tarafından özel olarak hazırlan 10 gezici kütüphaneden birini Çanakkale’ye tahs..
Kültür Rotası Projesi 2018 Troia Yılına Katkı Sunacak
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığında yürütülen Gelecek Turizmde destek fonu, yeni döneminde Truva Kültür Rotası projesine destek verecek.  Her yıl sürdürülebilirlik te..
Biga Kafkas Derneği Tiyatro Gurubu Temelleri Atılıyor
Biga Kafkas Kültür Derneği'nde son günlerde yapılan faliyetler, toplantılar ve çalışmaları takip etmekte zorlanıyoruz desek sanırım yanlış olmaz. Gençlik komisyonunun dün akşam yaptığı ikinci toplantı ile Tiyatro Gurubu kurulması ile ilg..
Biga Karma Sanat Evi Sokak Hayvanlarını Unutmadı
Biga’da Sokak hayvanları için bir ilk gerçekleşti. Biga’daki hayvan severler, soğuk havalarda sokak hayvanlarını unutmadı. Hiçbir derneğe bağlı olmadan yalnızca hayvan sevgisi ile hareket eden vatandaşlar sokak hayvanları için bir proje ger..
Biga TSO’da İletişim Ustalığı İletişim Semineri Verildi
Biga Ticaret ve Sanayi Odasında (BİGA TSO) 19 Aralık Salı akşamı saat 18:30’da ‘’İletişim Ustalığı Tanıtım Semineri’’ verildi. Konuşmacı olarak eğitmen Sema Çelikcan ve Didem Ceylan iletişim hakkında bilgiler verdi. Düzenlenen iletişim s..
Biga 2. Kitap Fuarı Açıldı
Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2.’inci Biga Kitap Fuarı 18 Aralık Pazartesi günü saat 10:30’da düzenlenen törenle açıldı.  2.’inci Biga Kitap Fuarı Biga İçdaş Kapalı Spor Salonunda kitapseverlerle buluştu. Fuar açılı..
Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde Hz. Mevlana için Şeb-i Arus töreni
Türk ve İslam aleminin en büyük alimlerinden Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin vefatının 744'üncü yılı nedeniyle Biga Belediyesi’nceŞeb-i Arus töreni düzenlendi. Biga Atatürk Kültür Merkezifuaye salonunda gerçekleşen törende Öğretim Görevlis..
Ferhangi Şeyler 30 Yaşında Ertelendi
Usta tiyatrocu Ferhan Şensoy'un 7 Mart 1987'den bu yana aralıksız oynadığı tek kişilik gösterisi Ferhangi Şeyler 30 Yaşında, sanatçının sağlık sorunları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Etkinlik takvimimizde 14 Aralık Perşembe günü ..
Biga’da Şeb-i Arus Töreni Yapılacak
Türk ve İslam aleminin en büyük alimlerinden Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin vefatının 744'üncü yılı nedeniyle Biga Belediyesi’nce tören düzenlendi. Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek tören 12 Aralık Salı günü saat 19:30’da başl..
Başkan Işık Engelliler Gününde 2 Proje Açıkladı
Dünya Engelliler Günü nedeniyle Biga Belediyesi ve Biga Engelliler Derneği işbirliğinde Biga Belediyesi Cumhuriyet Düğün Salonu’nda kutlama programı düzenlendi. Açılış konuşmasını Biga Engelliler Derneği Başkanı Havva Bacak yaparken, ard..
Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok
Biga Belediyesi'nden yapılan açıklamada engelli kentliler için 'Hayatı paylaşmak için engel yok' denildi ve 8 Aralık Cuma günü gerçekleşecek etkinliğe tüm kent sakinleri davet edildi. Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı'nın son gününe denk ge..
Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı Sona Erdi
Biga Atatürk Kültür Merkezi 27 Kasım-3 Aralık tarihlerinde 1 hafta boyunca 27 yayınevi ve 45 yazarı ağırladı. Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı sona erdi. Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı’nın son günü okurların ilgisine sahne oldu. Osman Pamu..
Biga’da Toplumsal Uyum ve Barış Topluluğu Empati Parkuru
Biga’da 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında farkındalık yaratmak ve engelliler ile empati kurulabilmesi için Toplumsal Uyum ve Barış Topluluğu (TUBAT), bu yıl ikincisini düzenlediği empati parkuru yoğun ilgi gördü. 3 Aralık Pazar g..
İlber Ortaylı Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarında Konuştu
Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde devam eden Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı’nda Prof. Dr. İlber Ortaylı söyleşide okurlarıyla bir araya geldi. Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde 6’ıncı gününe giren Biga Belediyesi Kitap Fuarı’nın hafta sonu p..
Biga Özel Murat Nohutçu Rehabilitasyon Engelliler Gününü Kutladı
Biga Özel Murat Nohutçu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle 3 Aralık Pazar günü Biga Belediye Meydanında lokma, balon ve Birleşmiş Milletler Engelli Hakları Sözleşmesini anlatan bildiriyi dağıttılar. ..
İlber Ortaylı Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarında
27 yayınevi ve 45 yazarın yer aldığı Biga Belediyesi Kitap Fuarı’nın 1’incisinde Murat Aksoy, Nurgül Ateş, Haldun Açıksözlü, Dilara Keskin, Emre Gül, Koray Yersüren, kitaplarını imzaladılar. Erhan Candan ve Gülay Batur workshop ve söyleşini..
Ünlü Yazarlar Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarında
Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde devam ediyor. Biga Belediyesi Kitap Fuarı 3 ve 4’üncü gününde Yunus Günçe, Ergün Poyraz söyleşide Bigalı okurlarıyla bir araya geldiler. Söyleşilerin ardından Yunus Günçe ve Erg..
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum