Facebook
 
Çanakkale Hava Durumu

CANAKKALE

CANAKKALE

 
Namaz Vakitleri

 
Çanakkale Barosu 2018 Troia Yılı Ve Çanakkale'yi Tanıttı
Çanakkale Barosu Mardin’de düzenlenen 6. Genç Avukatlar Kurultayında 2018 TroiaYılı ve Çanakkale'yitanıttılar. Mardin’de gerçekleşen 6. Genç Avukatlar Kurultayı’na katılan Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Yönetim Kurulu üyeleri ..
Sanat Sanatsever Bigalıları Büyüledi
Sanat adlı tiyatro oyunu, Biga Atatürk Kültür Merkezi'nde 17 Kasım Cuma günü saat 20:00'de sahne aldı. Ünlü Fransız yazar Yasmina Reza’nın imzasının bulunduğu 'Sanat' oyunu, Cüneyt Türel’in anısına 20 yıl aradan sonra yeniden tiyatro sah..
Sanat Biga Atatürk Kültür Merkezinde
Gencay Gürün'ün yönettiği Sanat adlı tiyatro oyunu, Biga sanatseverlerle buluşuyor. Atatürk Kültür Merkezi'nde 17 Kasım Cuma günü saat 20:00'de sahne alacak oyunda Cihan Ünal, Can Gürzap, Mutlu Güney gibi ünlü oyuncular yer alıyor. Tek perd..
Atatürk Biga'da Sevdiği Şarkılarla Anıldı
Biga Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, 12 Ekim 2017 Pazar akşamı “Atatürk’ü Anma Konseri” ile bu sezonun ilk konserini gerçekleştirerek Bigalılara anlamlı bir gece yaşattı. Ata’mızın aramızdan ayrılışının 79. Yılında Biga’da gerçekleş..
Biga’da Atatürk ve Cumhuriyet Konulu Nümismatik Sergi Açıldı
Ülkemizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79’uncu ölüm yıldönümünde emekli öğretmen Nihat Manav’ın hazırladığı Cumhuriyet Dönemi Tedavül Para Koleksiyonu sergisi, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın katılımıy..
Keloğlan Bigalı Minikler İçin Sahnedeydi
Keloğlan Masalları Müzikali, 4 Kasım Cumartesi günü saat 14:00 ve 16:00'da iki seans olarak Biga Atatürk Kültür Merkezi'nde miniklerle buluştu. Keloğlan Masalları Köyü'nde yıllarca yapılmış Elma Şekeri Festivali'nin; Karavezir yüzünden u..
Biga’da Şarkılarla Geçti Yıllar
Biga Belediyesi ve Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü ortaklığında senaryosunu İbrahim Dizman’ın yazdığı, sahne uygulama ve yönetimini kulüp yönetim kurulu üyesi Ahmet Zeren ve kulüp sporcularından Pınar Zeren’in birlikte yaptıkları ‘Şarkı..
Biga'da Şarkılarla Geçecek Yıllar
Biga Belediyesi ve Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü ortaklığında senaryosunu İbrahim Dizman’ın yazdığı, sahne uygulama ve yönetimini kulüp yönetim kurulu üyesi Ahmet Zeren ve kulüp sporcularından Pınar Zeren'in birlikte yaptıkları 'Şarkı..
Çanakkale Şehidi Unutulmadı
Biga Gümüşçay Dimetoka Şehitliğinde 102 yıl sonra mezar taşı kondu. Gümüşçay (Dimetoka) Şehitliğinde; 1915 Çanakkale Deniz ve Kara Savaşları sırasında yaralanarak deniz yolu ile önce Karabiga’ya, yaralılara gerekli tedaviler verecek yete..
Sinan Meydan’dan Gençlere Çağrı Daha Çok Okuyun
Tarihçi Yazar Sinan Meydan yeni kitabı '1923 Kuruluş Ayarlarına Dönmek'in İnkılap Yayınları'ndan çıktıktan sonra kuruluş ayarlarına dönmenin şifrelerini anlatmak için karış karış geziyor. Sinan Meydan'ın 14 Ekim Cumartesi günkü durağı is..
Nazım Hikmet Kuvayi Milliye Tam Not Aldı
Biga Kent Konseyi ve Biga Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ortaklığında ve Biga Belediyesi'nin destekleriyle Kuvayi Milliye Destanı sahne aldı. Biga üretimi ve Bigalıların destekleriyle ortaya çıkan oyun, bu şekliyle ilk kez seyirci karşısına..
Sinan Meydan Biga'da Kuruluş Ayarlarına Dönüşün Şifresini Anlatacak
Tarihçi Yazar Sinan Meydan yeni kitabı '1923 Kuruluş Ayarlarına Dönmek'in İnkılap Yayınları'ndan çıktıktan sonra kuruluş ayarları için karış karış geziyor. Sinan Meydan'ın 14 Ekim Cumartesi günkü durağı ise Biga Atatürk Kültür Merkezi ol..
Kuvayi Milliye Destanı Görücüye Çıkıyor
Biga Kent Konseyi ve Biga Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ortaklığında ve Biga Belediyesi'nin destekleriyle Kuvayi Milliye Destanı sahne alacak. Biga üretimi ve Bigalıların destekleriyle ortaya çıkan oyun, bu şekliyle ilk kez seyirci karşısı..
Çocuklar Heidi İle Doyasıya Eğlendi
Johanna Spyri'nin yazdığı kitaptan uyarlama çizgi film karakteri Heidi, Salim Dörtcan uyarlamasıyla müzikal tiyatro olarak 7 Ekim Cumartesi saat 14:00 ve 16:00’da Biga Atatürk Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak sahnelendi. Atatürk Kültür..
Heidi Atatürk Kültür Merkezinde Çocukları Bekliyor
Johanna Spyri'nin yazdığı kitaptan uyarlama çizgi film karakteri Heidi, Salim Dörtcan uyarlamasıyla müzikal tiyatro olarak Biga Atatürk Kültür Merkezi'nde ücretsiz olarak sahnelenecek. Salim Dörtcan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Heidi ..
Biga Belediyesi Çocuk Korosu Kuruyor
Biga Belediyesi Çocuk Korosu kuruyor, minik ve çocuk seslerimizi arıyoruz. Çocuklarınızın konserlerde, sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarını, yarışmalara katılmalarını, Biga Belediyesi ailesinin içinde sosyalleşmelerini istiyorsanız..
Usta Oyunculardan Biga Atatürk Kültür Merkezine Tam Not
Biga Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde kültür ve sanat sezonu usta oyuncuların performansıyla kültür ve sanat sezonu 3'üncü kez başladı. Tiyatrolar, müzikli gösteriler, sergiler, konferanslar, imza günleri, çocuk oyunları başta olmak üz..
Tarihe Engelsiz Erişebilirlik Projesi Tanışma Etkinliği Yapıldı
Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca uygulanacak proje, yaklaşık 6 ayda tamamlanacak. Proje kapsamında, tarihi alanda, görme ve işitme engelliler ile aileleri için kılavuzlar eşliğinde farkındalık ve duyarlılık eğitimle..