Kültür ve Sanat
Kültür Rotası Projesi 2018 Troia Yılına Katkı Sunacak
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığında yürütülen Gelecek Turizmde destek fonu, yeni döneminde Truva Kültür Rotası projesine destek verecek.  Her yıl sürdürülebilirlik te..
Biga Kafkas Derneği Tiyatro Gurubu Temelleri Atılıyor
Biga Kafkas Kültür Derneği'nde son günlerde yapılan faliyetler, toplantılar ve çalışmaları takip etmekte zorlanıyoruz desek sanırım yanlış olmaz. Gençlik komisyonunun dün akşam yaptığı ikinci toplantı ile Tiyatro Gurubu kurulması ile ilg..
Biga 2. Kitap Fuarı Açıldı
Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2.’inci Biga Kitap Fuarı 18 Aralık Pazartesi günü saat 10:30’da düzenlenen törenle açıldı.  2.’inci Biga Kitap Fuarı Biga İçdaş Kapalı Spor Salonunda kitapseverlerle buluştu. Fuar açılı..
Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde Hz. Mevlana için Şeb-i Arus töreni
Türk ve İslam aleminin en büyük alimlerinden Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin vefatının 744'üncü yılı nedeniyle Biga Belediyesi’nceŞeb-i Arus töreni düzenlendi. Biga Atatürk Kültür Merkezifuaye salonunda gerçekleşen törende Öğretim Görevlis..
Ferhangi Şeyler 30 Yaşında Ertelendi
Usta tiyatrocu Ferhan Şensoy'un 7 Mart 1987'den bu yana aralıksız oynadığı tek kişilik gösterisi Ferhangi Şeyler 30 Yaşında, sanatçının sağlık sorunları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Etkinlik takvimimizde 14 Aralık Perşembe günü ..
Biga’da Şeb-i Arus Töreni Yapılacak
Türk ve İslam aleminin en büyük alimlerinden Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin vefatının 744'üncü yılı nedeniyle Biga Belediyesi’nce tören düzenlendi. Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek tören 12 Aralık Salı günü saat 19:30’da başl..
Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı Sona Erdi
Biga Atatürk Kültür Merkezi 27 Kasım-3 Aralık tarihlerinde 1 hafta boyunca 27 yayınevi ve 45 yazarı ağırladı. Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı sona erdi. Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı’nın son günü okurların ilgisine sahne oldu. Osman Pamu..
İlber Ortaylı Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarında Konuştu
Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde devam eden Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı’nda Prof. Dr. İlber Ortaylı söyleşide okurlarıyla bir araya geldi. Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde 6’ıncı gününe giren Biga Belediyesi Kitap Fuarı’nın hafta sonu p..
İlber Ortaylı Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarında
27 yayınevi ve 45 yazarın yer aldığı Biga Belediyesi Kitap Fuarı’nın 1’incisinde Murat Aksoy, Nurgül Ateş, Haldun Açıksözlü, Dilara Keskin, Emre Gül, Koray Yersüren, kitaplarını imzaladılar. Erhan Candan ve Gülay Batur workshop ve söyleşini..
Ünlü Yazarlar Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarında
Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde devam ediyor. Biga Belediyesi Kitap Fuarı 3 ve 4’üncü gününde Yunus Günçe, Ergün Poyraz söyleşide Bigalı okurlarıyla bir araya geldiler. Söyleşilerin ardından Yunus Günçe ve Erg..
Hanefi Avcı Biga Belediyesi Kitap Fuarında Konuştu
Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı kapsamında Biga Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda konuşan Hanefi Avcı, FETÖ mücadelesini mücadelesini anlattı. Türkiye’nin son yıldır iç güvenlik sorunlarının olduğunu dile getiren Avcı, “Fetö ile müc..
Biga Belediyesi Kitap Fuarının İlki Başladı
Biga Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı açılış töreni ile kapılarını kitapseverlere açtı. Açılışı Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, CHP Biga İlçe Başkanı Özgür Ceyla..
Biga Belediyesi Kitap Fuarının İlki Pazartesi Başlayacak
Biga Kitap Fuarı’na hazırlanıyor. Biga Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek Kitap Fuarı’nın ilki 27 Kasım Pazartesi günü başlayacak ve 3 Aralık Pazar günü sona erecek. Biga Belediyesi Kitap Fuarı, Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde 27 ..
Çanakkale Barosu 2018 Troia Yılı Ve Çanakkale'yi Tanıttı
Çanakkale Barosu Mardin’de düzenlenen 6. Genç Avukatlar Kurultayında 2018 TroiaYılı ve Çanakkale'yitanıttılar. Mardin’de gerçekleşen 6. Genç Avukatlar Kurultayı’na katılan Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Yönetim Kurulu üyeleri ..
Sanat Sanatsever Bigalıları Büyüledi
Sanat adlı tiyatro oyunu, Biga Atatürk Kültür Merkezi'nde 17 Kasım Cuma günü saat 20:00'de sahne aldı. Ünlü Fransız yazar Yasmina Reza’nın imzasının bulunduğu 'Sanat' oyunu, Cüneyt Türel’in anısına 20 yıl aradan sonra yeniden tiyatro sah..
Sanat Biga Atatürk Kültür Merkezinde
Gencay Gürün'ün yönettiği Sanat adlı tiyatro oyunu, Biga sanatseverlerle buluşuyor. Atatürk Kültür Merkezi'nde 17 Kasım Cuma günü saat 20:00'de sahne alacak oyunda Cihan Ünal, Can Gürzap, Mutlu Güney gibi ünlü oyuncular yer alıyor. Tek perd..
Atatürk Biga'da Sevdiği Şarkılarla Anıldı
Biga Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, 12 Ekim 2017 Pazar akşamı “Atatürk’ü Anma Konseri” ile bu sezonun ilk konserini gerçekleştirerek Bigalılara anlamlı bir gece yaşattı. Ata’mızın aramızdan ayrılışının 79. Yılında Biga’da gerçekleş..
Biga’da Atatürk ve Cumhuriyet Konulu Nümismatik Sergi Açıldı
Ülkemizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79’uncu ölüm yıldönümünde emekli öğretmen Nihat Manav’ın hazırladığı Cumhuriyet Dönemi Tedavül Para Koleksiyonu sergisi, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın katılımıy..
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum