Darbe Girişimin Psikolojik Etkileri
Darbe Girişimin Psikolojik Etkileri

15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından FETÖ psikolojik güçleriyle vatandaşların üstünde etkisini sürdürmek istiyor. Devletin kurumlarında ilk amaç; yönetimi ele geçirmek ve istedikleri gibi yönetmek ve daha sonra vatandaşı ikna etmek.

Darbe Girişiminin Psikolojik Etkileri

15 Temmuz Darbe Girişimi bir tiyatro ve oyundur. Recep Tayip Erdoğan darbeyi başkan olabilmek için yapmıştır. Sokakta darbeyi önlemek isteyenler vatandaş değil, tarikatçı ve şeriatçı gruptan olan kişilerdir. Şeriatçı ve tarikatçı gruplar Türk askerlerini öldürdü ve kafası kesildi. Darbe girişimi Ak Partinin siyasi planıdır. Tüm bu söylenenler ve anlatılanlar FETÖ’nün psikolojik silahıdır.

Yukarıda ki yazılan gerekçeleri anlatarak vatandaşlar üzerinde psikolojik etki yaratarak vatandaşlarımızı kaosa sürüklemek için çok iyi bir plan hazırlamışlar. Yurtdışında bulunan medya kuruluşları da darbe girişimiyle ilgili olan olayları farklı boyutlarda anlattılar. Türkiye’de ise hangi haber kanalını açarsanız açın; darbe, darbe girişimi, siyasi etkileri, siyasi partileri kötülemek, siyasi kişileri kötülemek, darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimiz ve gazilerimiz hakkında yapılan yayınlar… Tüm bunların hepsi darbeyi tekrar hatırlatmak ve CIA-Amerika-FETÖ tarafından planlan psikolojik etkileri harekete geçirmek mi?

Tüm yapılan psikolojik etkiler; Yurtdışında ki medya organlarında CIA-Amerika ve FETÖ’yü masum göstermek. PKK destekleniyor. Darbeyi yapanlar masum ve suçsuz gösteriliyor. Psikolojik mücadele devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Polis ve Güvenlik Güçleri Türkiye’nin Yanındadır

Darbe girişimi başarısız olmuştur. Devlet ve milletçe darbeye izin verilmemiş ve tüm mücadele devam ediyor.  TSK, Polis ve tüm güvenlik güçleri birlik ve beraberlik içinde vatanını, milletini koruyor ve güçlüdür. TSK, Polis ve güvenlik güçleri içinde FETÖ temizlenmesi devam ediyor.

15 Temmuz Darbe Girişimi

FETÖ 15 Temmuz Darbe girişimi planını uygulamak istedi ancak başaramadı. Binlerce şehit ve gazimiz var. Darbe girişiminin yanında Rus uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye’yi ekonomik anlamda yalnız bırakılmak istendi.

TRT televizyonu ele geçirildi. Silah zoruyla muhtıra okutuldu. Atatürkçüleri ikna etmek isteyen açıklamalar yapıldı. Uydu yayınları kesilmek istendi.

CIA – FETÖ Amerika’da ki yapılan plan Türkiye gerçekleşmedi ve önlendi. Türk milleti darbeyi engelledi. Buradan anlaşılan o ki Amerika’da Pansilvanya’da ki Fetullah Gülen ve CIA destekli darbeyle karşı karşıya kalmıştık. Darbe girişimi gecesi yakın mesafeden uçakları uçurdular ve resmi kurumları, köprüleri ve sokakları bombaladılar. Buradaki amaç gövde gösterisi yaparak halkı yıldırmaktı. Başaramadılar…

Halil İbrahim ÇAL - Köşe Yazısı

Eklenme Tarihi: 08.10.2017Sayfa Kategorisi: Köşe Yazıları
 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum