Biga Gelişim GSK Bisiklet Kulübü Atalarının İzninde Pedal Bastılar
Biga Gelişim GSK Bisiklet Kulübü Atalarının İzninde Pedal Bastılar

10 Kasım Atatürk'ü Anma günü ve Atatürk haftası çerçevesinde Biga Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü bisiklet şubesi sporcuları Ataların izinde pedal bastılar.

Ahmet Zeren, Ahmet Nuri Aygen, Mustafa Ekin, Zafer Sarı, Metehan Güveyi ve Burak Topuz'dan oluşan 6 kişilik ekip Biga'dan Çanakkale'nin Kirazlı köyündeki Balaban Çeşmesine 140 km. pedal çevirdi. Proje sorumlularından Ahmet Nuri Aygen yaptığı açıklamada " 15 Nisan 1934 tarihinde yapılan ve cumhuriyetimizin ilk devlet karayolu olan Çanakkale-Balıkesir yolu üzerinden 25.06.1934 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün İran Şahı Rıza Pehlevi'nin Türkiye ziyaretinde, kendisine kahve ikram ettiği Balaban Çeşmesine gittik. Ölümünün 79. yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve minnetle anıyoruz." dedi. Biga Gelişim GSK Bisiklet Şube Sorumlusu Dr. Ahmet Zeren ise " Atalarımız acı bir kahvenin 40 yıl hatırı var demiş. Oysa özgür bir ülkede içilen kahvenin hatırı sonsuzdur. Ulusal bağımsızlığımızı kazanmamız için dün olduğu gibi bugün de canları pahasına mücadele eden başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm insanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz" dedi.

Sporcular Balaban'da Atatürk’ün Şah Rıza Pehlevi ile kahve içtikleri ağacın altında kahvelerini içip Atalarını şükranla andılar. Balaban Çeşmesindeki işletmeye Atatürk’ün kahve içerken çekilmiş büyük boy posterini hediye edip meydana asan sporcular daha sonra dönüş yolunu tuttular.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Eklenme Tarihi: 14.11.2017Sayfa Kategorisi: Spor
 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum