Biga’da Toplumsal Uyum ve Barış Topluluğu Empati Parkuru
Biga’da Toplumsal Uyum ve Barış Topluluğu Empati Parkuru

Biga’da 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında farkındalık yaratmak ve engelliler ile empati kurulabilmesi için Toplumsal Uyum ve Barış Topluluğu (TUBAT), bu yıl ikincisini düzenlediği empati parkuru yoğun ilgi gördü.

3 Aralık Pazar günü saat 13:00’de Biga Belediye önünde gerçekleştirilen empati parkuruna vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Empati parkurunda birkaç dakikalığına görme, yürüme ve işitme engelli olduğu parkurda engelli bireylerin her an karşılaştığı sorunların yaşayarak görülmesi sağlandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrenci topluluğu olan Toplumsal Uyum ve Barış Topluluğu farklı bir etkinliğe imza attı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde Biga Belediye Meydanı'nda farkındalık yaratmak amacıyla engelli parkuru oluşturuldu. Biga Engelliler Derneği'nin de desteklediği etkinliğe katılanların, engelli bireylerle empati kurmalarını kolaylaştırmak hedeflendi.

Etkinlikle ilgili kısa bir açıklama yapan topluluk üyeleri; "Gerçekleştirdiğimiz engelli parkuru ile halkımıza engelli vatandaşlarımıza karşı farkındalık ve bilinç kazandırmak istedik. Geçtiğimiz Biga Şehir Parkı'nda gerçekleştirmiştik. Bu yıl Belediye Meydanı'ndaydık. Etkinliğimize katılan, destek olan herkese başta Biga Belediye Başkanımız İsmail Işık olmak üzere teşekkür ederiz" ifadeleri kullanıldı.

 

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Eklenme Tarihi: 03.12.2017

Güncelleme Tarihi: 05.12.2017Sayfa Kategorisi: Yaşam
 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum