Biga TSO TOBB’da Dijital Dönüşüm Projesi Eğitimine Katıldı
Biga TSO TOBB’da Dijital Dönüşüm Projesi Eğitimine Katıldı

Biga TSO TOBB’da Dijital Dönüşüm Projesi Eğitimi’ne Katıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından tüm Oda ve Borsalarda kullanılan hizmet altyapısının gelişen teknolojiye ayak uydurması ve mevzuatın gerekliliklerini yerine getirmesi amacıyla dijital dönüşüm çalışması başlatıldı.

TOBB Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın yeni merkezi bilgi sistemleri ile entegre üye, muhasebe ve bütçe yazılımları ile ilgili 02-03 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da yapılan kullanıcı eğitimine Biga Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Biga Ticaret Sicili Müdürü Fatih Başaran ve Muhasebe Memuru Adnan Demir katıldı.

TOBB Bilgi Sistemleri Uygulaması (TOBB-BS) eğitimi kapsamında ilgili personele; Üyelik modülü içerisinde Oda ve Borsalara üye olan firmaların üyelik yaşam döngüleri boyunca, Oda/Borsa tarafından mevzuata uygun şekilde Üye Kayıt ve Üye Bilgilerinin Güncellenmesi, Üyenin Askı ve Kayıt Silme İşlemleri, Seçim İşlemleri, Organlar, Meslek Komiteleri, Komisyon ve Kurullar ile Toplantıların Takibi, Hakem, Bilirkişi ve Eksperlerin Takibi, Verilen Belge ve Diğer Hizmetlere İlişkin İşlemler, Üyeler ile İletişim ve Organizasyon İşlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgi verildi.

TOBB Bilgi Sistemleri Uygulamasında (TOBB-BS), Üye sicil ve muhasebe işlemlerinin yeni sistemdeki uygulaması ile belge hizmetleri, aidat ödemeleri gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanacağı, TOBB İnternet Tabanlı Veri Tabanında bulunan Oda ve Borsaların 11 Aralık 2017 tarihinde, diğer Oda ve Borsaların 1 Ocak 2018 tarihinde geçileceği ifade edildi.

Eklenme Tarihi: 04.12.2017Sayfa Kategorisi: Ekonomi
 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum