Biga Hava Durumu Soğuk Hava Yağmur ve Sulu Kar
Biga Hava Durumu Soğuk Hava Yağmur ve Sulu Kar

Biga’da Salı günü sağanak yağış bekleniyor. Çarşamba günü de Karla karışık yağmur görülecek. Sıcaklıklar oldukça düşecek. Sıcaklıklar en düşük -2, en yüksek 18 derece olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarlar; kuzey, güney ve kuzeybatıdan en düşük 12, en yüksek 23 km hız ile esecek.

Lodos ılık havayı sürdürmeye devam ediyor. Bulutlanmalar hafif artsa da Marmara Bölgesinin iç kesimlerinde yağışlar devam ediyor. Hafif yağışlar görülebilir ancak hava oldukça ılık. Kuzey batı ve karayelden esen rüzgarlar yağışı getirecek ve hava soğuyacak. Hava soğuyunca yağışlar kuvvetlenecek.

Yağışlar Marmara Bölgesinin tamamını etkisi altına alacak. Yağışların akşam saatlerinde başlayıp aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Karayel havayı oldukça soğutacak. Balkanlardan ve Doğu Avrupa’dan gelen soğuk hava batı bölgelerinin tamamını etkileyecek. Sıcaklıklar mevsim ortalamalarının altında olacak. Çarşamba günü hava çok soğuyacak. İç kesimlerde ve yüksek kesimlerde kar yağışı görülecek.

Çanakkale AFAD Uyardı

Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk hava dalgası nedeniyle; İlimizin Ayvacık, Bayramiç, Biga, Can, Ezine ve Yenice ilçelerinde yârin (05.12.2017) geceden Cuma (08.12.2017) gecesine kadar orta kuvvette zira don olayı beklenmektedir. Bu hususta vatandaşlarımızın tedbirli olmaları ve kamu kurum-kuruluşların gerekli hassasiyeti göstermeleri önem arz etmektedir (Çanakkale AFAD).

5 Günlük Hava Durumu için tıklayınız

Eklenme Tarihi: 04.12.2017Sayfa Kategorisi: Güncel
 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum