Biga Belediyesi Çavuşköy Mezarlığını Satıyor Mu?
Biga Belediyesi Çavuşköy Mezarlığını Satıyor Mu?

Aralık ayı Biga Belediyesi meclis toplantısı 5 Aralık Salı günü saat 16:00’da meclis salonunda yapıldı. Biga Belediyesi Aralık ayı belediye meclis toplantısının gündemin 5 maddesinde Mülkiyeti   Belediyemize   ait  İlçemiz  Çavuş köy   Mahallesinde 7  adet  tarla vasfındaki taşınmazların  satışına ve satışı  için Belediye Encümen’ine  yetki verilmesine dair  Mali Hizmetler  Müdürlüğünün  27/11/2017 tarihli  261 sayılı yazısının görüşülmesiydi.

Çavuş köy de yer alan tarla vasfındaki taşınmazların satışı ve satışına izin verilmesi hakkında ak parti meclis grubu itiraz etti, ancak çoğunluk sağlanınca oy birliğiyle kabul edildi. Çavuşköy de satışa çıkarılacak olan yerin mezarlık olduğu iddia edildi. Bu durum A Habere de konu oldu.

Çavuşköy muhtarı Süleyman İlhan yaptığı açıklamada; alınan kararların acele ile alındığını söyledi. 1190-1 parselden TKSGM sorgu internet üzerinden herkes bakabilir burası mezarlık alanı olarak geçiyor. Bu alan mezarlık ise nasıl satışa çıkar. Tarlaların satılmasına razı değilim buradaki mezarlar annemizin babamızın mezarları nasıl satılacak tarlalarımıza ve mezarlarımıza dokunmayın belediye başkanı İsmail Işık'a telefonla ulaştık. Yapılan yanlışlıklar için kimse özür dilemedi. Bu tarlaların çoğu vatandaşın olduğunu biliyoruz. Tarlaların birçoğu vatandaş gelir elde etsin diye paylaşılan tarlalardır. Bu yerler satılırsa kimse tarlalara bir şey ekemeyecek Belediye tarafından gözle görülür bir hizmet yok Yollarımız bozuk ve çamur içindedir. Yağmur suyu çalışmaları yapıldı. Kanalizasyon çalışmaları şu şebekesi 30 seneliktir. Çavuşköy mahallemize doğalgaz geldi ancak bu çalışma belediyenin değildir açıklamasını yaptı.

Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Şahin sosyal medyadan tepkisini gösterdi. 

Eklenme Tarihi: 10.12.2017

 Sayfa Kategorisi: Özel Haberler
 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum