Yeni Yılınız Kutlu Olsun Medyakuşum
Yeni Yılınız Kutlu Olsun Medyakuşum

Kimileri yılbaşı, kimileri yeni yıl diyor. Anlamadık ki aradaki farkın nedir?

Kimileri şöyle diyor. Ben yılbaşı, yeni yıl ve Noel kutlamıyorum. Kutlamıyorum diye söyleyenlerin bazıları eğlence mekânlarında eğlenirken, yılbaşı bileti alırken herhalde bir şey fark etmiyor. Yılbaşı kutlaması hakkında batıl inançlara dayanarak söylenen sözlere gülüp geçiyorum.

Türkiye’de 2017 yılı hızlı geçti. Kırgınlıklarımız ve üzüntülerimiz oldu. Bu sene kayıplarda verdik. Her kafadan ayrı bir ses çıksa da, her birimiz mücadele için ayakta kaldık.  2017 yılı iyisiyle kötüsüyle bitiyor. Önümüze bakalım biz, yeni sene hepimize iyilikler getirsin.
Ben kendi adıma bu seneden bir sürü şey bekliyorum. Olmasını arzu ettiğim şeyler var, benim için ve yakınlarım için.

Türkiye olarak 2017 yılında çözemediğimiz sorunlar var. Ancak bunları tartıştığımızı düşünürsek tertemiz 2018 yılı için huzur kalmayacak. Huzurlu ve mutlu günler için herkes 2018 yılı için tertemiz bir sayfa açsın. Nasıl bir dönem yaşadığımızın farkında değiliz. Geçtiğimiz seneleri arıyoruz. Hatta günleri ve ayları arar durumuna geldik.

2017 yılında referandum oldu. 2016 yılında 15 Temmuz Darbe Girişimi oldu. Zor ve acılı günler geçirdik. Yeni yılda acılı ve zor günler değil, hoşgörülü günler yaşayalım. Ölümlü dünyada birbirimizi ötekileştirmenin hiç kimseye bir faydası yok. Gelin, herkes biz olsun, bir olsun. Yaratılanı yaratandan dolayı sevelim, saygı gösterelim.

Medyakuşum 12 Ocak’ta 1.’inci yılını dolduracak. Yeni yılda sitemiz yenilendikten sonra haber sitemizin yeni ismi ‘’BigaHavadis’’ olacak. Yeni yılda gazete çıkartmak istiyorum. Herkes ne istiyorsa Allah gönlünüze göre versin.

Haber sitesi ve gazetesi bulunanlar yeni yıl mesajı yayınladılar. Medyakuşum olarak bende internet sitesinde yılbaşı mesajlarını yayınladım. Yılbaşı mesajı alırken; bazıları ben yeni yıl kutlamıyorum diyenler oldu. Tabi ki herkesin kendi özgür düşüncesidir, dedim. Kimileri de ben yılbaşı değil ama yeni yıl mesajı yayınlıyorum demez mi? Aradaki farkı anlamış değilim. Yılbaşını kutlamayabilirsiniz ancak, yeni yıl mesajı yayınlamak kişinin ve firmanın tanıtımı açısından iyi olabilir.

Noel ve Yılbaşı

Noel, her yıl 25 Aralık tarihinde İsa’nın doğumunun kutlandığı Hıristiyan bayramıdır. Yılbaşı, herhangi bir takvime göre içinde bulunulan yılın bitimi ve yeni yılın başlangıcı. Dünyada en yaygın kullanılan takvim olan Gregoryen takvimini kullanan ülkelerde 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece yılbaşı gecesi veya yılbaşı akşamı olarak adlandırılır. Pek çok kültürde yılbaşı gecesi, özel olarak hazırlanmış yiyecekler ve içecekler tüketilerek, çeşitli eğlenceler düzenlenerek geçirilir.

Ömrümüzden bir sene gitti. Gelen sene içinde neler olacak, bilmiyoruz. Yeni senede terör olaylarının olmadığı, silahların konuşmadığı, hakların yenilmediği, hukukun çiğnenmediği, kişilerin birbirlerine hoşgörülü davrandığı, sen ben tartışmasının olmadığı bir yıl dilerim. Yeni yılınız kutlu olsun.

Halil İbrahim ÇAL

Eklenme Tarihi: 31.12.2017Sayfa Kategorisi: Köşe Yazıları
 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum