İbrahim Mutur Yeniden Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Oldu
İbrahim Mutur Yeniden Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Oldu

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi 7 Ocak Pazar günü saat 10:00’da Köşkübağ Düğün Salonunda yapıldı. Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde üç aday yarıştı. İbrahim Mutur yeniden Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odasının başkan seçildi.

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde İbrahim Mutur, Erkan Yaşar ve Zafer Demirtaş üç aday yarıştı. yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu faaliyet raporu, gelir gider hesapları okunarak yönetim kurulu ve denetim kurulu tarafından ibraz edildi. Üç aday da söz alarak kendisini ve ekibini tanıttı.

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. 1319 üye oy kullandı. Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde Divan Başkanlığına Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Ferit Bektaş Başkan Yardımcılığını Fethi Kazan, Katip üyeliklerini Fuat Özbahadır, Mehmet Celalettin Sarıdal ve Sıtkı Özel yaptı.

İbrahim Mutur yaptığı konuşmada; 9 Şubat 2014 yılında bize yetki verdiniz. Esnaflarımıza hizmet için çalıştık. Bugün de bizlere yetki verirseniz, yeniden esnafımız için çalışacağız. Biga’mıza yaptığımız hizmet ve çalışmalardan dolayı mutluluk duyuyoruz. Esnaflar ekonomide önemli rol oynamaktadır. Esnafını desteklemeyen hiçbir toplum başarılı olamaz. Ahilik kültüründen gelen gelenekleri yaşatmaya devam edeceğiz. 4 yıldan beri esnaflarımıza yaptığımız hizmet ve çalışmaların mutluluğu içerisindeyiz. Hiçbir siyasi yapılanmanın içerisinde değiliz.

Yeni dönemde de odamıza yeni hizmet binası ve aktivite merkezi yapılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Bizleri destekleyen üyelerimize teşekkür ederiz, dedi.

Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine 1327 üye katıldı. 1319 üye oy kullandı. İbrahim Mutur 641 oy, Erkan Yaşar 572 oy, Zafer Demirbaş 106 oy aldı. 641 oy alan İbrahim Mutur, yeniden Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı seçildi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Eklenme Tarihi: 07.01.2018Sayfa Kategorisi: Güncel
 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum