Biga İYİ Parti İlçe Başkanı Tamer Ergün Oldu
Biga İYİ Parti İlçe Başkanı Tamer Ergün Oldu

İYİ Parti kuruluşunun ardından ilçe teşkilatlarını kuruyor. 8 Ocak Pazartesi günü saat 14:00’de Biga TSO konferans salonunda yapılan toplantıda İYİ Parti Biga ilçe başkanını açıkladı. İYİ Parti Biga İlçe Başkanı Tamer Ergün oldu.

Toplantıda konuşma yapan Çanakkale İYİ Parti İl Başkanı İrfan Dehman yaptığı konuşmada; Türkiye’nin il ve ilçelerinde teşkilat kurma çalışmaları devam ediyor. Ülkemizde bir çok problem yaşıyoruz. Gelişmiş ülkelerde sorunların çözüm yeri siyasi. Ülkemizde siyaset zemini sorunlar yumağı haline geldi. İktidar ve muhalefet sorun yumağının parçasıdır. Maalesef ki uzun bir zamandır ülkemizde siyaset zemini sorunlar yığını haline geldi. Yaşanan bu sıkıntılar sonucu ülkede yeni bir arayış yeni bir çıkış yolu arandı ve bildiğiniz üzere Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendi ve bir grup arkadaşı Türkiye'ye yeni bir yol olmak için bir parti çalışmasına başladı. Bu parti ülkesine sevdalı, tüm siyasi baskılardan korkmayacak kadar cesur insanlardan oluşan bir ekiple yola çıktı. 81 vilayetimizde kuruluş çalışmalarımız hızla sürdürüyor. Olası seçimlere katılamamamız için siyasi bir baskıyla karşı karşıyayız. Yasanın emrettiği hükümleri yerine getirerek, Haziran ayından sonra yapılacak her türlü seçime de hazır bir partiyiz. İYİ Parti insanlara yeni şeyler söylemeli, yeni bir yol haritası çizmelidir. Türkiye’de teşkilatları oluştururken toplumun belli bir kitlesine hitap eden bir yapı olmasın diye dikkat ediyoruz. Türkiye partisi ve iktidar partisi yaratmaya çalışıyoruz. İYİ Partinin hedefi Türkiye’nin tamamını kapsayan, tüm kesimlerine hitap eden, sağ-sol kesimlerden farklı insanları bir arada bulunduran bir yapıyı oluşturur.

İlimiz Çanakkale ve ilçelerimiz Eceabat, Çan, Yenice, Lapseki, Gökçeada teşkilatlarımızı oluşturduk. Biga Çanakkale’nin nüfus olarak ve siyasi ilçesi olarak önemlidir. Siyasetçiler şöyle anlatırlar; Biga’yı almadan Çanakkale’yi alamazsınız derler. Biga’yı almak için geldik,dedi.

Biga İYİ Parti İlçe Başkanı Tamer Ergün yaptığı konuşmada; beni onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. İlden arkadaşlar buradaki ilçe teşkilatının ilçe başkanının oluşturulması için geldiler. Biz de belli bir büyüklerimizle istişare yaparaktan ilçe teşkilatını kurmak adına bir karar vermemiz gerekiyordu. 3 gün önce son kararımızı verdik ve buna evet dedik. Şehitlerimizin korkusuzca ülkemizin savunmasında yapmış olduğu şahadete ermek adına evet dedik. Ülkemiz adına, bayrağımız adına, milletimiz adına cumhuriyetimizin adına evet diyoruz, gerisi teferruattır. Ben burada bana destek olan tüm arkadaşlarıma, büyüklerime çok teşekkür ediyorum. İnşallah her şey iyi olacak diyorum, hepinize saygılarımı sunuyorum27 kişilik yönetim listesinin ileriki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağız, dedi.

Düzenlenen toplantıya; Çanakkale İyi Parti Merkez İlçe Başkanı İsmet Alkan ve yönetim kurulu üyeleri, Çan İlçe Başkanı Zeki Yılmaz ve Yönetim kurulu üyeleri, Lapseki İlçe Başkanı Yakup Uzun Yönetim Kurulu üyeleri, Eceabat İlçe Başkanı Cengiz Aylıkçı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Yenice İlçe Başkanı Osman Nuri Duran ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Konuşmaların ardından Çanakkale İyi Parti İl Başkanı İrfan Dehmen, Biga İYİ Parti İlçe Başkanı Tamer Ergün´e rozetini taktı ve görevlendirme yazısını aldı.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Eklenme Tarihi: 08.01.2017Sayfa Kategorisi: Siyaset
 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum