BİGA TSO Yılın İlk Meclis Toplantısını Yaptı
BİGA TSO Yılın İlk Meclis Toplantısını Yaptı

Biga Ticaret ve Sanayi Odası 2018 yılının ilk meclis toplantısını 9 Ocak Salı günü saat 18:30’da Meclis başkan yardımcısı Jale Kırbaş başkanlığında, meclis toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda 6 gündem maddesi görüşüldü.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Mustafa Mutlu tarafından bir önceki toplantı tutanağı okundu. 2017 yılı Aralık ayı gelir; 53.201,098 TL, gider; 97.336,18 TL olarak açıklandı. Gelir ve gider durumu oy birliğiyle kabul edildi. Hesapları inceleme komisyonu tarafından bütçe izleme raporu sunuldu ve oy birliğiyle kabul edildi.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan; Hasan Beypazarlı’nın vefatının birinci yılı olduğunu söyledi. Önümüzdeki günlerde mevlit okutacağız. Recep Hızlı meclis üyeliğinden istifa etti ve yerine Mümin Kahraman geldi. Aralık ayında odamıza 14 yeni üye olurken, 7 üye terkin etti.2017 yılı geneline baktığımızda 131 kişi odamıza kayıt olurken, 55 üye terkin oldu. 2017 yılı itibariyle odamızda 1588 kayıtlı üye bulunuyor. 2017 yılı geneline baktığımızda gelir; 1,011,714,41 TL, gider; 788,277,43 TL oldu.

Eğitime önem veriyoruz. Odamızda yaklaşık 8 eğitim verildi. Odamızın konferans salonunu güzel yapıldığını düşünüyorum. Konferans Salonumuzu odalar ve kurumlar da kullanabiliyor. Başkan Doğan Aralık döneminde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. TOBB haftalık ekonomik bülten yayınlamaya başladı. İndirimli Alışveriş Günlerini yaptık, güzel oldu. Önümüzdeki dönem daha farklı olması için çalışmalar yapılacak.

Nisan ayında yapılacak olan Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına tekrar adayım. Seçimlerde 1.176 kişi oy kullanacak. İki yılını doldurmayan esnaflarımız oy kullanamıyor. Şubat ayında yapacağımız meclis toplantısında 2017 yılında yaptıklarımızı anlatacağım.

Geçen hafta Kahveciler Odasının ve Esnaf Odasının seçimi yapıldı. Kahveciler Odası Başkanı Ahmet Ünal ve Esnaf Odası Başkanı İbrahim Mutur’u tebrik eder, görevlerinde başarılar dilerim. Yapılan oda seçimlerine katılmıyoruz ve karışmıyoruz,dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Eklenme Tarihi: 10.01.2018Sayfa Kategorisi: Ekonomi
 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum