Sokak Hayvanları İçin Koyulan Geri Dönüşüm Kutuları Nerede
Sokak Hayvanları İçin Koyulan Geri Dönüşüm Kutuları Nerede

 HABERİN VİDEO'SUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Biga Belediyesi tarafından sokak hayvanları için koyulan mama ve su kutularının takibi yapılmıyor. Mama ve su koyulan kutuların içi boş ve pislik içinde. Takibi yapılmayan mama ve su kutularının içlerinde mama su bulunmuyor.

Bakım ve Temizlik Yapılmalı

Sokak hayvanları için koyulan mama ve su kutularının bakımı ve temizliği yapılması gerekiyor. Bakımsızlıktan kullanılamaz hale gelen mama ve su kutularına sokak hayvanlarının gelip mama yemesi ve su içmesi imkânsız.

Mama ve su kutularının bulunduğu yerlerde çevreyi kirleterek rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkıyor.

Cumartesi ve Pazar Günleri Bakılmıyor

Biga Belediyesini aradık ve sorduk. Cumartesi ve Pazar günleri barınak kapalı olduğu için bakılmıyor ancak hafta içi bakılıyor dedi. Telefon görüşmesinde son olarak barınak ile ilgili kişiyi arayıp bilgi alacağını söyledi. Bilgi alan yetkili bakımı yapılmak için toplandığını ve daha sonra farklı yerlere koyulacağını söyledi.

Bakım için toplandı ise eski Belediye Hizmet Binası önündeki mama kutusu neden alınıp bakımı yapılmıyor. İçindeki su yem yeşil, mama kutusu ise boş, etrafında sadece bir dilim küflü ve kuru ekmek bulunuyor.

GERİ DÖNÜŞÜM KUTULARI NEREDE

Biga Belediyesi tarafından koyulan geri dönüşüm kutuları belirlenen adreslerde yok. Daha önce Kavaklık Parkı, Hamdibey Mahallesi, Nilüfer Sitesi ve Biga Belediyesi hizmet binası önüne koyulmuştu.

Ayrıca köpek besleyen vatandaşlar köpeklerini gezdirecek yerlerin olmadığını söylüyor.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Eklenme Tarihi: 02.04.2017Sayfa Kategorisi: Özel Haberler
 
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.
Biga Nöbetçi Eczane
 
Medyakuşum